Deset nádherných modelů Aston Martin včetně ikonického DB5 Jamese Bonda se na začátku června vydražilo v Británii za luxusní částky na každoroční aukci společnosti Bonhams, jednoho z nejstarších a nejznámějších aukčních domů.

Tyhle britské skvosty se dražily na krásném britském trávníku v okolí typicky britského venkovského panství Englefield House s britskými gentlemany s kapsami naplněnými britskými bankovkami. Jelikož naše tráva není zdaleka tak zelená, naše venkovské usedlosti tak obstarávané a naše koruna tak silná, pojďme se alespoň obrazově pokochat těmito překrásnými veterány, z nichž jeden se prodal dokonce za necelých 27 milionu korun!

1956 ASTON MARTIN DB2/4 MARK II 3.7-LITRE COUPÉ

Prodán za 8 289 614 korun.

 

1958 ASTON MARTIN DB MKIII DROPHEAD COUPÉ

Vydraženo za 11 587 790 korun.

 

1959 ASTON MARTIN DB4 SERIES 1 SPORTS SALOON

Nejvyšší nabídka: 10 928 155 korun.

 

1965 ASTON MARTIN DB5 4.2-LITRE CONVERTIBLE

Prodán za největší částku aukce – 26 099 768 korun!

Představte si, jak se řítíte napříč anglickým venkovem s jemnou, sladkou vůní benzínu vanoucí okolo kabiny se staženou střechou a slunečním světlem, které se odráží od elegantní prodloužené kapoty. Ne? Pořád to nejde? Tak tady máte zbytek kovových elegánů, kteří našli své nové majitele.

FOTO: Aston Martin – umělecký skvost brázdící silnice

Aston Martin – umělecký skvost brázdící silnice - stazeny-soubor-1Aston Martin – umělecký skvost brázdící silnice - image-4Aston Martin – umělecký skvost brázdící silnice - image-5Aston Martin – umělecký skvost brázdící silnice - image-6Aston Martin – umělecký skvost brázdící silnice - stazeny-soubor-1
Další fotky
Aston Martin – umělecký skvost brázdící silnice - image-4

Anna Samsová

A zde si můžete prohlédnout unikátní muzeum Porsche.

Komentáře