Modernizované kompaktní modely EQA a EQB od Mercedes-Benz poznáte na první pohled díky elegantnějšímu exteriéru. Hlavním tahákem je však nový palubní systém a vyšší dojezd.

Podobná technika a progresivní design spojují oba vozy, které s prostorným interiérem míří především na rodiny. Pokud je ta vaše větší, jistě oceníte 22 centimetrů délky navíc u EQB, kam se podle zvolené konfigurace vejde pět nebo dokonce sedm sedadel.

Omlazené vozy se mohou pochlubit palubním systémem MBUX s 10,25” obrazovkou, který plynule navazuje na přístrojový štít, jenž si může řidič uspořádat s preferencí navigace, jízdních dat nebo využívaných asistentů. Plně elektrické vozy mají výkon až 292 koní (dvoumotorové verze s pohonem všech kol 4MATIC). Nové verze s větším akumulátorem o kapacitě 70,5 kWh nabízí dojezd až 560 km (EQA 250+) nebo 536 km (EQB 250+), přičemž na vhodných rychlodobíjecích stanicích lze doplnit kapacitu baterie z 10 na 80 % už za 32 minut.

Aktuálně jsou oba modely v nabídce s ELECTRIC prémií ve výši 150 000 Kč vč. DPH. Zároveň získáte jeden rok nabíjení s Mercedes me Charge a servisní smlouvu na šest let. Podnikatelé navíc mohou při financování úvěrem zažádat v rámci národního plánu obnovy o dotaci až 200 000 Kč na nákup elektromobilu. Možnost využít dotační výzvu se vztahuje na modely EQA, EQB a EQE sedan. Všechny výrobní závody na automobily a užitkové vozy Mercedes-Benz od roku 2022 fungují na CO2 neutrální bázi.

Mercedes-benz.cz

Komentáře