Švýcarský supertenista opět přepisuje dějiny. Po delší pauze, kdy nehrál ani na Roland Garros, se vrátil tenisové kurty a v turnaji Stuttgartu se dostal do finále, které se bude hrát dnes. To ho opět dostalo na první místo žebříčku ATP. Jako nejstaršího tenistu historie. Zanedlouho mu bude 37 let.

Pokud mu to na jeho milované trávě vyjde a porazí Kanaďana Milose Raonice, bude to už jeho 98. turnajový titul. Už teď má ale jisté, že mu bude patřit opět číslo 1 na žebříčku ATP, kde jako jediný tenista na světě stráví již 310. týden. Jeho věčný rival Rafael Nadal, aktuální vítěz Roland Garros, má opět co dohánět. I když – porazit Rogera Federera je vždycky velká výzva. V čemkoli, na jakémkoli povrchu, kdykoli… Zvlášť na jeho oblíbené trávě, jejíž sezona vyvrcholí ve Wimbledonu.

FOTO: Roger Federer, jak ho neznáte

Roger Federer, jak ho neznáte - 1_prvni-grandslam-prvni-wimbledon-2003Roger Federer, jak ho neznáte - 2_s-manzelkou-byvalou-tenistkou-mirkou-vavrincovouRoger Federer, jak ho neznáte - 3_fandi-cela-rodinaRoger Federer, jak ho neznáte - 4_s-rafaelem-nadalem-jsou-povazovani-za-nejvetsi-soupere-opravdu_Roger Federer, jak ho neznáte - 6_ve-stuttgartu-je-federer-opet-v-top-forme
Další fotky
Roger Federer, jak ho neznáte - 5_po-prohranem-finale-s-nadalem-australian-open-2009

Celkem vyhrál již 20 grandslamů, z toho je 8 wimbledonských. První grandslamový titul (ano, samozřejmě ve Wimbledonu) získal v roce 2003, ten poslední letos na Australian Open. Jeho největším rivalem je bezpochyby Rafael Nadal, jemuž zejména na antuce Federer většinou nestačí. Dalším jeho velkým současným soupeřem je Novak Djokovič, jehož výsledky jsou v poslední době velmi rozkolísané.

Roger Federer je od roku 2009 šťastně ženatý s bývalou tenistkou Mirkou Vavrincovou, s níž se seznámil již v roce 2000 na olympiádě v Sydney. Mají spolu 4 děti – dvojčata holky a dvojčata kluky. Náhoda? Nemyslíme si…

Roger Federer není nijak výstřední, nemá za sebou žádné skandály a tenisový svět na něm oceňuje jeho filantropii, smysl pro spravedlnost a fair play, jakož i přirozené džentlmenství. Prostě tenista výjimečný nejen svou hrou.

A že je s Rogerem Federerem na kurtech i veliká legrace, se přesvědčte v tomto videu:

Martin Hradecký

A zde se podívejte, jak se starat o tenisky, aby vypadaly jako nové.

Komentáře