Pokud se domníváte, že vousy jsou stále v módě, máme pro vás bohužel špatnou zprávu. Podle informací zveřejněných v sekci trendů v proslulém deníku Wall Street Journal to totiž vypadá, že vousy přestaly být in, a naopak se v blízké době pravděpodobně stanou terčem posměchu.

Nahlédneme-li do historie, zjistíme, že novodobý trend s vousy se opravdu rozmohl teprve nedávno, zhruba v devadesátých letech dvacátého století. Vousy na mužích najednou vypadaly překvapivě dobře, zvláště pak, když o ně uměli důsledně pečovat. Ostatní muži si povšimli, že tohle by mohla být cesta, jak dosáhnout dívky svých snů či prostě vypadat trochu starší a drsnější. Netrvalo dlouho a kolem vousů se strhla lavina nejrůznějších událostí.

PRŮVODCE: Jak si nechat narůst vousy a správně o ně pečovat bez ohledu na délku

O vousech se začalo diskutovat v televizi, rozmohl se prodej nejrůznějších kosmetických doplňků a prostředků, dokonce se objevilo několik soutěží o nejlepší vousy. Mnoho z mužských celebrit se také rozhodlo nechat si vousy narůst, což samozřejmě vedlo k tomu, že se je ostatní snažili napodobovat. Teď je ale možná tomu všemu konec. Pokud se k módnímu trendu vyjádří veřejně uznávaný deník, jako je Wall Street Journal, pak by mohl vzniknout velký problém. Zvláště, když se v daném článku nachází několik nepopiratelných pravd.

Tou největší z nich asi bude, že muž s vousy se stal tak obyčejnou záležitostí, že z ní vyprchala jakákoliv „šťáva“. Ať už zapnete jakýkoliv kanál v televizi, pustíte si film, sportovní utkání, zjistíte, že vousatých mužů je řádově více, než tomu bylo dřív. Jakákoliv výjimečnost už dávno vyprchala, nyní se tedy do módy vrátí muži, kteří budou každý den jemně oholeni. Svá tvrzení pak ve Wall Street Journal autor podporuje rozhovorem se zástupcem skupiny hipsterů, kteří jsou svou láskou k vousům proslulí. I oni jsou však momentální situací znepokojení a začínají se k vousům, plnovousům i bradkám stavět negativně.

Ačkoliv si většina mužů i po přečtení tohoto artiklu bude stát pevně za svým a půjdou si koupit ještě více krému na podporu růstu jejich chlupaté chlouby (stále mluvíme o vousech), nejsou to jen muži, kdo se k tomuto článku dostanou. Nemá smysl si nic nalhávat, módní a trendy sekci budou z větší části procházet ženy a jediný článek může stačit k tomu, aby se směrem k porostu na obličeji zvedla od něžného pohlaví vlna nevole. To neodvratně povede ke konci vousů tak, jak je známe.

Michal Švehla

Čím větší, tím lepší? Studie amerických vědců odhalila, že ženy s vyvinutý pozadím jsou podstatně zdravější a chytřejší než zbytek žen

Komentáře