Nechat si narůst vous je jako balancovat na provaze nad hlubokou propastí. Když se o vous staráte, můžete vypadat dobře, na škále od Toma Forda až k Hemingwayovi. Když o vous pečovat nebudete v domnění, že občas stačí umýt, dopadnete jako zplozenec Hagrida a Krakonoše.

Vousy dokáží se vzhledem muže udělat tolik, co makeup u ženy. Dokážou naprosto proměnit vzhled obličeje, a to obvykle k lepšímu. Krása a líbivost obličeje záleží v symetrii , a tu vousy umějí dodat.

Čištění

Vousy vyžadují stejnou péči jako vlasy a tím pádem i mytí odpovídajícím přípravkem. Pro kratší vousy poslouží produkt i na mytí obličeje. Jestliže si udržujete strniště, je nezbytné používat peeling – zabráníte tak zarůstání vousů a podráždění. Celkově pak vous poroste lépe a kvalitněji. Pro delší vousy si už musíte pořídit šampon.

Čistící gel Payot Nettoyage Profond najednou splňuje funkce čištění a exfoliace bez vysušování. Prodává parfumerie FAnn.

Dostaňte vousy do kondice

Stejně jako vlasy, aby vousy nebyly vysušené a hrubé, potřebují kondicionér. Zjemňují, usnadňují česání a styling a při výběru správného produktu podporují růst.

Pečující olej na vlasy a vousy od značky Juvena zjemňuje, stará se o pokožku a podporuje růst. Prodává parfumerie FAnn.

Oleje na vousy od Toma Forda obsahují vitamíny podporující růst, celkově udržují tvar a samozřejmě neuvěřitelně voní. Jak je u Forda zvykem. Prodává parfumerie Douglas.

Udržujte délku

Vous, který necháte růst do nekonečna bez jakýchkoliv úprav bude vypadat zmateně a zanedbaně. Cesta k hustému a dlouhému plnovousu vyžaduje trpělivost. Pravidelně zkracujte a upravujte tvar – buď můžete chodit do barber shopu nebo si pořiďte kvalitní strojek. Na zarovnávání linky postačí žiletka, ale než se vycvičíte, je dobré navštěvovat odborníka.

Holící strojek BT3040 od značky Braun je téměř profesionální záležitost a naučí se s ním i amatér.

Česejte a upravujte

Plnovous musíte česat a upravovat každé ráno stejně jako vlasy. Zastřihnout vousy, které jsou mimo, zarovnat a celkově uhladit.

Cestovní souprava na úpravu kníru a vousu, Men’s Society. Najdete v ní vosk na úpravu, hřebínek, nůžky a pohodlně se vejde i do kapsy.

Hřeben na vousy, Tom Ford. Stylovější kousek už asi nenajdete. Prodává parfumerie Douglas.

Stylujte

Vousy si nemůžete jen tak nalakovat nebo nagelovat. Správný stylingový produkt je udrží v požadovaném tvaru a na svém místě i bez toho, aby byly slepené a tak podobně.

Gentlemanský stylingový vosk, Percy Nobleman. Příjemně, nenápadně voní a vousy zjemňuje.

Vousy jako první budou zadržovat kouř z cigaret, smog nebo jídlo. Mytí a kondice, se kterou automaticky přijde i vůně může rozhodnout, jestli vás žena bude chtít vůbec políbit. Just sayin.

Komentáře