Tom Ford je archetyp moderního gentlemana. Udržovaný, sportující, talentovaný a úspěšný, stylový a inteligentní. Jakmile tedy říká, že bychom něco měli dělat, nebudeme se hádat. Jeho obliba u ostatních, majetek, úspěch a především vyzařující spokojenost tak nějak symbolizují, že asi ví, co dělá.

Smysl pro humor

Naučte se, že ne všechno je urážka a neberte se příliš vážně. Umět se smát sám sobě je nejlepší obrana vůči komukoliv. Jen se prosím neučte jen pár vtipů nazpaměť. To funguje málokdy.

Dobře padnoucí tmavý oblek

Logicky.

Takhle se to dělá.

Denní tisk

Nemusíte číst všechno, ale měl byste vědět, co se každý den stalo a o čem se mluví. Ochrání vás  to před spoustou trapných situací, kdy třeba nevíte co říct.

Tmavý denim

Protože na tmavých džínách postavíte jakýkoliv outfit a taky proto, že Tom Ford tak pravil.

Džíny, Tom Ford.

Svou vlastní vůni

Seberte odvahu, jděte do FAnn, Sephory nebo Ingredients a prostě hledejte tak dlouho, dokud nenajdete ten nejlepší parfém pro vaši kůži. Můžete čas od času použít jiný, ale toho „svého“ se držte až do konce života.

Parfém Neroli Portofino od Toma Forda je oprávněně naprostá legenda – voní dobře na každém. Prodává parfumerie Douglas.

Sport, který vám vyhovuje a jste v něm dobrý

Každý musí sportovat a kdo říká že ne, lže sám sobě. Je lepší když vás sport baví a tak najděte něco, co vás bude udržovat ve formě (a nebudete v tom úplně hrozný). Jen hekání u činek se nebere jako dostatečný sport.

Hromady bílých košil a bílých triček

Jakékoliv pravidlo minimalismu se tady nevztahuje. Lepší mít padesát košil, které můžete obléknout vždycky, než nevědět, co si vzít. Najděte správnou velikost a nakupujte je naprosto automaticky.

Košile z bavlny s límcem na špendlík. Tom Ford.

Pinzetu

Náhodné chloupky na tváří, srostlé obočí, chloupky v nose nebo uších. Ano, sice vás to bude bolet, ale na vteřinu si představte, že ženy to dělají plošně, horkým voskem a na celých nohách. Najednou to nebude taková bolest.

Správné sluneční brýle

Jakmile je nebudete nosit ironicky, hodí se na večerní akce, party a tak podobně.

Dioptrické nebo sluneční – je to jedno. Musí sedět k vašemu obličeji.

Nové spodní prádlo a ponožky

Každých 6 měsíců. Klidně si udělejte vykřičník v diáři a prostě jděte do obchodu, nakupte všechno nové a staré zlikvidujte. Ocení to jak vaše lepší polovička, tak vy sám.

Dinner Jacket

Dinner Jacket sice nemá přesný překlad do našeho jazyka, ale představte si perfektně padnoucí sametové sako se saténovým límcem. Něco ve stylu frajerů z Kingsman. Nebo, víte, něco, co nosí Tom.

Toto je prosím pěkně Dinner Jacket. Dinner Jacket od Toma Forda.

Hodinky na každodenní nošení

S kovovým náramkem. Pokud zatím nemáte peníze na Rolex, začněte u něčeho elegantního, minimalistického a klasického. Když už na Rolexy máte, nenoste něco obyčejného. Hodinky jsou statement, nejen praktická věc. Obzvlášť když se 73 procent lidí, co hodinky nosí, stejně hlavně kouká na telefon.

Korektor

Kruhy pod očima, škrábance po holení, náhodné pupínky. To všechno lze vyřešit správným korektorem a většina mužů stále tvrdí, že chlap nenosí kosmetiku. Tom nosí korektor a stejně by utáhl většinu žen na vařené nudli.

Korektor z kolekce pro muže seženete asi v pěti odstínech a na pleti není rozpoznatelný. Tom Ford, prodává parfumerie Douglas.

Komentáře