V životě existuje mnoho pravidel. Jsou mezi nimi i taková, která pomůžou jen individuálně. Je jasné, že každý máme jiné tělesné propozice, a ne vždy tedy platí to, že co funguje pro jednoho, bude fungovat i pro ostatní. Pokud jde tedy o péči a oblékání na denní záležitosti, nemusí být vždy vše vzato za bernou minci.

Některá pravidla mají postavené základy už v historii. Fungují už po generace a dá se předpokládat, že i fungovat budou. I když jsou některá z nich zřejmá, často se stává, že je opomíjíme. Řeč je o vysoké kvalitě, dobré hodnotě, vyhýbání se zbytečnému přehánění a udržení si zdravého odstupu anebo třeba udržování se ve skvělé kondici. A i každý sám nakonec pozná, co mu nejvíc vyhovuje, nikdy bychom neměli pohrdnout dobrou radou.

 

1. Správné nošení obleku

Dost běžný problém u mužů je dnes štíhlá postava s prodlouženou délkou rukávů i kalhot a obráceně, širší pas v poměru s úzkými rameny a zkrácenou délkou rukávů. Módní domy naštěstí nezaostávají a tomuto problému čelí. Když se podíváme na obleky k dennímu nošení, existuje už celá řada střihů k různým postavám, nejdete-li zrovna pro oblek ke krejčímu. Nemusíte se tedy bát, že vám bude sako na zádech zbytečně odstávat, anebo jej nezapnete v pase, protože musí sedět v ramenou a v délce. Nezapomínejte, že oblek je denní uniforma, ve které se musíte cítit skvěle, nikoliv být terčem posměšků.

FOTO: Jak nosit oblek

Jak nosit oblek - Jak nosit oblek - Jak nosit oblek - Jak nosit oblek - Jak nosit oblek -

 

 

2. Čas jsou peníze

U hodinek je pravidlem, že by se vám měly hlavně líbit a souznít s vaší osobností. Jsou osobním průvodcem času. Existuje celá řada modelů od sportovních, robustních, s kameny, orlojem a vodotryskem. Vy si vyberte takový, aby velikostně seděl k vašemu zápěstí a netížil vás během dne.

FOTO: Ty pravé hodinky

Ty pravé hodinky - Ty pravé hodinky - Ty pravé hodinky - Ty pravé hodinky - Ty pravé hodinky -
Další fotky
Ty pravé hodinky -

 

3. Pod povrchem

Spodnímu prádlu většina mužů nepřikládá důležitost. Jenomže styl není jen to, co ostatní mohou vidět, ale ukrývá se i pod povrchem. Rozhodně se vám nesnažíme radit, jaký typ byste měl nosit, ale zkuste se alespoň držet umírněné barevné palety. Zahoďte spodky s motivy komiksových hrdinů, těmi nikoho neohromíte, a vsaďte na jednoduchou a vkusnou verzi v podobě bílé, černé anebo šedé barvy.

FOTO: Spodní prádlo pro muže

Spodní prádlo pro muže - Spodní prádlo pro muže - Spodní prádlo pro muže - Spodní prádlo pro muže - Spodní prádlo pro muže -
Další fotky
Spodní prádlo pro muže -

 

4. Nešetřete na obuvi

Nohy nás nosí a provázejí celý život. Dopřejte jim proto ten nejlepší komfort v kombinaci s kvalitním zpracováním obuvi. Pokud chcete takové, které budou skvěle doplňovat outfit s džínami i chinos kalhotami, vybírejte vždy z klasických střihů a kůže. Takové od značky Dr. Martens jsou svým zpracováním a kvalitou materiálů na vysoké úrovni a vydrží několik sezón. Rozhodně investice, která se vám vyplatí.

FOTO: Komfortní a stylová obuv

Komfortní a stylová obuv - Komfortní a stylová obuv - Komfortní a stylová obuv - Komfortní a stylová obuv - Komfortní a stylová obuv -
Další fotky
Komfortní a stylová obuv -

 

5. Dobře padnoucí džíny

Kdo z nás nikdy nezažil alespoň jednou tu úmornou snahu sehnat kvalitní a dobře padnoucí džíny, které se budou hodit nejlépe ke všemu? Všichni jsme si tím prošli. O to je pak stresující údržba vzhledem k zátěži při častém nošení. Nikomu se nechce tu hrůzu prožívat znova. Teď už se ale nemusíte bát, že neseženete ty správné. Stylisté po celém světě radí – volte typ džínů slim. Jsou širší v oblasti stehen a dole užší. Takže i pánové, kteří jsou proporčně širší v pase, už nikdy nemusí vypadat směšně v džínách, jako jsou ty s rovným střihem. Ty nechte pro vyšší a štíhlé typy.

FOTO: Džínová inspirace

Džínová inspirace - Džínová inspirace - Džínová inspirace - Džínová inspirace - Džínová inspirace -

Miroslav Romaniv

Dále si můžete přečíst rozhovor s Vojtou Dykem. 

Komentáře