Londýnská značka COS představila limitovanou kolekci Soma, která obsahuje 17 nezbytných a nadčasových kousků pro muže. Kolekce je inspirovaná každodenním pohybem, a veřejnosti byla představena poněkud netradičně pomocí choreografie hvězdného britského choreografa Waynea McGregora. Při příležitosti 94. konání veletrhu Pitti Uomo deset tanečníků z Wayne McGregor Company předvedlo explorativní a moderní vystoupení podle jeho choreografie v Istituto degli Innocenti ve Florencii.

Výchozím bodem celé kolekce jsou každodenní nevědomé pohyby. Od vyhrnutí rukávu i to, jak límec přisedá na krk, dotyk látky na kůži, prsty roztržitě popotahující za manžetu – gesta, která mění to, jak oděv padne na tělo. Zdánlivě běžné pohyby jsou pojaty z jiného úhlu pohledu v choreografii i v samotné kolekci, kde jsou prvky jako manžety nebo kapsy podřízeny tomu, jak se jejich nositel pohybuje.

 

Zároveň se však nevytrácí estetika značky, která je nositelná, všestranná a nadčasová. Celá kolekce je v barvách šedé, bílé a tmavě modré. Funguje tak perfektně jako capsule wardrobe, neboli sbírka pár nadčasových kousků, které nejsou ovlivněny trendy. Oblečení můžete navzájem kombinovat a pokaždé vytvořit zcela jiný outfit.

  

Přivedením těchto pohybů k životu prostřednictvím tance je prozkoumáván proces navrhování a do popředí se dostává funkčnost.  „V COS neustále objevujeme a inovujeme ve snaze nalézt inspiraci pro naše kolekce v každé disciplíně uměleckého světa, včetně tance. Každodenní pohyby oděvů na těle byly výchozím bodem kolekce Soma a je nám ctí vidět, jak tato kolekce oživla na Pitti Uomo skrze choreografii,“ uvedla Karin Gustafsson, kreativní ředitelka COS.

I přes zavedenou tradici, kdy značka spolupracuje s umělci, je projekt Soma prvním vykročením do světa tanečního umění a choreografie. Záznam z vystoupení můžete zhlédnout zde.

Celá kolekce bude k dostání pouze online a to od 6. září 2018 na internetových stránkách značky.

Ještě než se tak stane, zhluboka se nadechněte (budete to potřebovat) a podívejte se do zákoutí designového skvostu – Razor House, který vás ohromí luxusním výhledem.

Miroslav Romaniv

Komentáře