Nebudeme si nalhávat, že neexistují muži, kteří by neměli rádi boty. Sice jich možná nebude tolik, ale svou sbírkou mohou převyšovat leckterou ženu. A je to tak v pořádku. Pokud nepatříte ke sběratelům, kteří si třeba koupí tenisky jen na jednu příležitost, stejně si nevystačíte jen se dvěma páry. 

Budeme předpokládat, že máte doma hnědé oxfordky, nějakou formu černých hladkých derby, sportovní boty do fitka a tak podobně.  Existuje ale moře moderních, neokoukaných bot, které by si měl muž pořídit.

Bílé sneakers

Bílé sneakers, Common Projects.

Sice se to opakuje stále dokola, ale dokud nebude každý muž alespoň jedny vlastnit, nosit je a udržovat je čisté, nesmíme přestat. Od tepláků až po smoking, nosit je můžete ke všemu.

Mokasíny

Kožené mokasíny v tmavě hnědé, Gucci.

Mokasíny Gucci jsou sice investice, ale nadčasová a vhodná kdykoliv. K chinos, šortkám, rozervaným džínám nebo světlému obleku – nemůžete šlápnout vedle. Plus, díky obrovskému zájmu a tím pádem i nátlaku se Gucci vážně snaží co se kvality týče.

Chelsea boot

Semišové Chelsea, Strellson. Prodává Shoe Republic.

Nejlepší bude černá, ale i hnědá se hodí. Tom Ford je nosí k obleku, džínám a bundě a v zimě je můžete obout i ke tmavých chinos.

„Sezónní bota“

Kožené mokasíny s kontrastním střapci, Burberry.

Trendy přicházejí a odcházejí a styl zůstává věčný. Podle této logiky bychom všichni měli nosit jen nadčasové věci, ale protože móda by měla být hlavně zábava, nebojte si jednou za čas pořídit boty, které jsou čistě módní záležitost a kupujete je s vědomím, že je nebudete nosit celý život.

Ikonické Sneakers

Nově „aktualizovaná“ silueta bot adidas adiStar A//D. Do prodeje je uvede Footshop.

Existuje řada ikonických sneakers. Yeezy, Jordans, New Balance… Vyberte si jedny, které k vám budou sedět a budete je moci nosit ke casual lookům.

Drsnější boots

Kožené Chelsea Boots, Dr. Martens.

Výše zmíněné Chelsea ze semiše jsou spíše elegantní, ale pořiďte si i pár, který bude trochu „drsnější“. Pořádná pevná kůže, kterou můžete nosit s ohrnutými džínami ke kožené bundě, ale i mikině a parce.

Slip-on

Slip-on boty s gumovou podrážkou z krátké umělé kožešiny, Dries Van Noten.

Když nevíte, co si ráno obout tak buď sáhnete po oxfordkách nebo si jen nazujete slip-on. Obvykle je to nejpohodlnější bota, jakou můžete najít a bude vypadat dobře skoro u čehokoliv. Pokud vás baví být s módou trochu nahraně, vezmete si do nich nějaké skvělé ponožky. Třeba od Macháčka.

Jachtařské mokasíny

Semišové boat shoes, TOD’s

Původně se jmenují Boat Shoes, protože prošívání a propletením evokují člun. Nemusíte je ale nosit jen na jachtu. Jsou ideální jako alternativa formální boty k obleku, k šortkám na léto a ohrnutým chinos na teplejší podzimní dny.

Komentáře