Úspěšná módní událost roku, již devátý ročník Mercedes-Benz Prague Fashion Week pod vedením ředitele Lukáše Loskota, byl o víkendu po velkém očekávání zahájen v Praze. Ve čtyřech přehlídkových dnech představuje tvorbu současné české a slovenské módní scény na sezónu jaro/léto 2019 prostřednictvím 13 show, po nichž budou následovat tři dny showroomů, prezentací, workshopů, a nebude chybět ani filmová premiéra.

V prostorách Clam-Gallasova paláce v samotném centru Prahy to praská ve švech. V okolí se pohybují fotografové, kteří loví ty nejlepší módní výstřelky návštěvníků. Uvnitř paláce se mezitím za doprovodu klasické hudby a červených světel hosté usazují a připravují na přehlídky. My pro vás vše pečlivě dokumentujeme a přinášíme tipy na nejlepší kousky z oblasti pánské módy.

FOTO: Atmosféra na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku

Atmosféra na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku - archiv Mercedes-Benz Prague Fashion WeekAtmosféra na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku - Atmosféra na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku - Atmosféra na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku - Atmosféra na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku -
Další fotky
Atmosféra na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku - Atmosféra na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku - Atmosféra na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku - Atmosféra na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku - Atmosféra na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku - Atmosféra na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku - Atmosféra na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku -

Adam Kost

Mladý návrhář a student pražské UMPRUM v ateliéru Design oděvu a obuvi, pod vedením prof. Liběny Rochové, se v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week objevil již potřetí. O svém talentu nás přesvědčil už několikrát. V roce 2017 vyhrál v soutěži Baťa Young Designers Challenge v pánské kategorii s modelem boty Straight Black. Vítězný model byl poté k dostání v obchodech Baťa po celém světě. Doteď patří mezi naše nejoblíbenější boty především díky zpracování a pohodlí.

Letos, na rozdíl od předchozích kolekcí, opouští tmavé barvy a přináší svěží vítr do ulic v podobě zářivých kontrastů barev v odstínech oranžové, růžové a červené a širší kombinaci materiálů, než bylo v jeho tvorbě doposud zvykem (kůže, pletáž, hedvábný krepdešín). Kolekci dominují obrovské funky barevné svetry se specifickými abstraktními vzory květin.

FOTO: Adam Kost SS19

Adam Kost SS19 - Adam Kost SS19 - Adam Kost SS19 - Adam Kost SS19 - Adam Kost SS19 -
Další fotky
Adam Kost SS19 - Adam Kost SS19 -

Blažek

Kolekce českého módního domu Blažek opět zabodovala variabilitou jednotlivých kousků ve stylingu. Znovu odstraňuje dogmata v pravidlech nošení formálního oblečení a přináší do kolekce zcela nové looky. Od stahovacích pásů přes oversized trika až po transparentní svrchní pláště, které izolují před propustností vlhka a zabraňují poškození saka. Klíčovými detaily u každého outfitu v kolekci jsou klasické sportovní nazouváky s písmeny B a L. U některých looků navíc v kontroverzní kombinaci s tolik oblíbenými ponožkami. Pánská formální móda ještě nikdy nebyla tak zábavná a drzá jako teď. Přitom nepopírá mužskost, i když – jak se může zdát u některých outiftů – je to na hraně. Posuďte sami.

FOTO: Blažek SS19

Blažek SS19 - Blažek SS19 - Blažek SS19 - Blažek SS19 - Blažek SS19 -
Další fotky
Blažek SS19 - Blažek SS19 - Blažek SS19 -
Pokud jste si nějaký kousek nebo celý outfit už teď oblíbili, budete si muset ještě chvíli počkat. Kolekce budou k dostání, jak už název napovídá, až příští rok.
Pro ty z vás, kteří jsou vyznavači elegantního a nadčasového stylu a svůj šatník si chtějí doplnit o pár nových nezbytností už teď, máme skvělou zprávu. Módní řetězec COS přichází od 6. září s novou kolekcí inspirovanou každodenním životem. Přečíst si víc můžete zde.
Miroslav Romaniv

Komentáře