Máte dobrou práci, umíte se oblékat, znáte rozdíl mezi whiskey a bourbonem, jezdíte v klasickém modelu a víkendy trávíte na koncertech nebo jezdíte s drahou polovičkou na víkendy do Londýna. Jednou větou máte styl.

Když má člověk styl vysoce vytříbený, může být problém najít vhodné bydlení, které bude reflektovat osobitost, touhu po kvalitě, individualitu, a ještě k tomu vlastní kreativitu. Pokud také uvažujete, máte nejvyšší čas začít hledat loft.

Loftové bydlení není zase tak stará záležitost. V poválečné době se do vlhkých a chladných prostor opuštěných továren navezli umělci, kteří si mohli nízký nájem dovolit a začali prostory používat jako ateliéry. Až poté všem došlo, že se zde vůbec nemusí bydlet špatně.

Nyní, když už víme, co může design s továrnou udělat a o Warholově Factory se točí filmy, bydlet v loftech je synonymem všeho, co je popsáno výše. Jste ve městě a nemusíte se stěhovat na periferii, máte dostatek přírodního světla a místa na pořádné nadechnutí a ještě pohodlí, na které jsme si v dnešní době zvykli. Bydlet v loftu je prostě frajeřinka.

Problém je, že najít si u nás loft je nadlidský úkol. Vznikají náhodně, bez větší přípravy a výsledky nemusí být vždycky nejlepší. Můžete mít loft, ale budete třeba úplně bez světla. Nebo nebude zas tak prostorný, jak by měl být.

V pražských Modřanech již dlouhou dobu stojí budova Microna a má vlastní historii. Dříve sloužila jako továrna na součástky do letadel a po revoluci se proměnila na kanceláře pro rozličné projekty. Teď ji ovšem čeká další znovuzrození, a to ve formě luxusních obytné budovy plné loftů.

Vanguard Prague je projekt od společnosti PSN, který přichází s úplně novou filosofií žití. Pod architektonickým vedením Ing. Arch. Petra Drexlera vznikne 14 pater a 140 jednotek na světové úrovni. Designová podoba jednotlivých loftů je výsledkem práce takových es jako je třeba Radka Valová ze studia OOOOX, Ivanka Kowalski, Ondřej Janků, Martin Ptáčník, Shota Tsikoliya za Collarch nebo Rosťa Černík a Ivana Dombková za I.D.Arch. Jestliže vaše samotná kreativita přetéká, zvolte si variantu Shell&Core. Prázdný loft, který je připraven na individuální zařízení.

Obyvatelé budovy budou mít jak úžasný standard pohodlí ve svých loftech, tak neuvěřitelné společné prostory. Suterén budovy, které dříve sloužil jako protiatomový kryt má svůj vlastní, dech beroucí charakter, se promění ve wellness prostor. Skleněný bazén, fitko, sauny nebo místnost pro velké party se skvělou hudbou. Elegantní drinky a grilování zase můžete pořádat na jedné ze střešních teras.

Zabydlet se v loftu možná není pro každého, ale rozhodně je to přesně to „badass“ bydlení, které si moderní člověk zamiluje.

Komentáře