Jakmile je někdo velmi úspěšný ve svém oboru, ostatní, kteří se ještě na vrchol nedostali, mají tendence zjišťovat, co za tím úspěchem stojí. Někdy jsou na „vině“ univerzity, vzdělání, skromná půjčka ve výši milionu dolarů a populismus, někdy talent a tvrdá dřina.

A protože úspěch jde většinou ruku v ruce s produktivitou, sestavili jsme téměř drtivě produktivní den podle toho, jak jej žijí úspěšní.

4.00. Budíček – Tom Ford vstává v tuhle hodinu, Victoria Beckham o hodinu déle. Tedy jednoduše, nespěte do oběda.

5.00. Meditace, reflektování, přemýšlení nad nadcházejícím dnem. Arianna Huffington prý nejprve medituje a až následně sahá po telefonu. Stačí prý ležet v posteli se zavřenýma očima a reflektovat. Buď tomu říkejte meditace nebo spánek o půl hodiny déle. Vaše volba.

Ranní „Meditace“ a vizualizace dokáže pomoct, když musíte být kreativní a produktivní.

6.00. Ve zdravém těle… Obama chodil vždy cvičit v šest ráno, než si musel sednout do oválné pracovny.

7.00. Snídaně – samozřejmě ne žádnou přeslazenou tyranii. Vše zdravé, bio, green, vegan, raw, cokoliv. Stejně jako to dělá Gwyneth Paltrow. A zakončete lžičkou kokosového nebo rybího oleje. Probouzí to mozek.

8.00. Přečtěte si noviny. Warren Buffet a Anna Wintour čtou každé ráno papírové noviny – několik různých titulů. Zůstanou tak v obraze a vědí, co je čeká. Nebo, samozřejmě, můžete číst zprávy na internetu ve chvíli, kdy se stanou.

9.00. Work Work Work. Touhle dobou už byste měli být v práci, být soustředěný a produktivní. Lagerfeld už v devět tvoří, sice na sobě má noční košili, ale tvoří.

10.00-13.00. Samozřejmě záleží na tom, jestli máte pevnou pracovní dobu, ale vždy začínejte těmi složitějšími úkoly. Tím způsobem budete mít odpoledne pohodičku. Jako Steve Jobs nebo Elon Musk. Co se ale géniům zdá jako jednoduchý úkol je ovšem diskutabilní.

13.00. Jídlo vás nesmí zpomalovat. Tudíž, udělejte to jako Marc Jacobs a jezte ve stoje a při tom musíte rotovat kolem kanceláře. Kolegové na vás vůbec nebudou koukat divně, je to normální.

16.00. První kroky z práce by měly vést za nějakou další fyzickou aktivitou. I když jste cvičili i ráno. The Rock to dělá, tak co.

18.00. Úspěch samozřejmě není jen o práci. Bill Gates si každý večer najde čas na večeři se svou rodinou. A pokud nemáte rodinu, bod pro vás, můžete si dát něco z fastfoodu u televize jako odměnu.

20.00. Vždycky si najděte čas na party. Je logické, že když někdo dělá byznys, pravděpodobně bude mít více pozvánek na různé akce. Můžete ale začít sami organizovat sociální aktivity a chodit s přáteli na drink. To, že budete mít za měsíc problém s alkoholem je věc druhá.

22.00. Jděte zpět zkontrolovat email. I když vám třeba nic nechodí. Všichni to dělají.

23.00. Tak a teď teprve můžete dělat něco, co vás baví. Jako třeba si číst nebo koukat na House Of Cards. Diane Sawyer vždy si vždy dala tuhle hodinu jen pro sebe.

24.00. Máte za sebou dvacet produktivních hodin, nebo o 30 minut méně, když odečteme Ariannin spánek převlečený za meditaci. Takže můžete jít spát a buď nařídit zase budík na 4.00. nebo se na to vykašlat a dělat si svoje dny tak, jak vám vyhovuje. Protože člověk se produktivitu nenaučí tím, jak to dělají ostatní.

Václav Mensa

Jak z vašeho dítěte vychovat génia, zjistíte zde.

Komentáře