Byty starých mládenců jsou zemí zaslíbenou pro hezké věci, na kterých nenajdete otisky dětských prstů od rohlíků s marmeládou, staré a okousané psí hračky (gentleman svého psa vychová tak, že si hračky uklízí) a majitel tak má prostor zařídit si vše tak, jak mu vyhovuje.

Nebudeme tady obhajovat stolní fotbal uprostřed místnosti, vodní postele nebo lávové lampy, protože přiznejme si to, osmdesátá léta byla fajn, ale v osmdesátých letech. Pokud chcete skutečné pánské a svůdnické doupě, potřebujete následující.

Pořádný bar – Je jedno, jestli se vyžíváte ve kvalitním víně nebo skotské staré na to, aby si objednala skotskou. Pořádné a ucelené místo, kde budete alkohol uchovávat (a vystavovat) společně se sklenicemi a vším, co potřebujete na míchání, je mnohem elegantnější, než snažit se „návštěvě“ vnutit vyčpělou Colu z lednice.

Vinotéka a komoda na alkohol. Prodává Alhambra.

Koberec kolem postele – Nikdy nevíte. Lepší mít odřeniny od koberce, než třísky z podlahy.

Luxusní koberec, Zuiver, prodává Alhambra.

Květiny – Dobře, nemusíte mít čerstvě nastříhané růže, ale nějaká ta zeleň úplně promění atmosféru. Jsou dokonce výzkumy na to, že ženy se cítí lépe, když vidí květiny. Pokud je nechcete zalévat, pořiďte si kaktus nebo Tchýnin jazyk. Ten vydrží i měsíc bez kapky vody.

Umělecký kus – Originální plakát Star Wars je sice stylovka, ale nevyrovná se dospělému kusu umění. No, vlastně vyrovná. Dartha Vadera do všech domácností.

Hudební systém, který má grády – Je jedno, jestli si ho napojíte na Play Station, nebo na něm budete pouštět La Traviatu „k trávení času s návštěvou“.

Hudební systém Beoplay A9, Bang & Olufsen.

Pořádný stolek v obýváku a na něm knihy – Nic nezkazí dojem z bytu jako odkládací stolek u pohovky a na něm prázdná láhev od piva, televizní program a pod ním ponožky. Nehledě na to, že na dobrou knihu se dobře svádí. Možná už dnes nikoho nesbalíte na sbírku motýlů, ale řekněte, že máte doma kolekci Sexy books od Taschenu a každý se chytí.

Sbírku filmů – Když někoho pozvete na „film“, mějte připravený vhodný výběr filmů. Na konci roku 2016 byl do jedné New Yorské nemocnice převezen muž s přeraženou čelistí, protože jeho přítelkyni nebavilo čekat, až si na Netflixu něco vybere. A krom toho, šetříte tak čas.

Utlumené svícení – Člověk se cítí úplně jinak, když je v místnosti s utlumeným svícením. Násilné a toxické světlo zářivek přinutí i Angelinu aby vypadala unaveně.  Lampy se stínítky, tlumené žárovky…

Kvalitní povlečení – Nechcete vypadat, jako že vám povlečení vybírá a pere matka.

Povlečení Glen Plaid v odstínu Navy, Ralph Lauren. Prodává House of Fraser.

„Efektní předmět v rohu“ – Bass kytara, na kterou ale teď nemůžete hrát, protože sousedi mají malé dítě. Masivní činky, které ale nebudete zvedat, protože jste jeli včera a musíte dodržovat balanc. Hvězdářský dalekohled (namířený na nebe, ne na protější panelák), který využít můžete a vypadá dobře.

Komentáře