Nebudeme si nalhávat, že Praha je v létě pohodlné místo. Velká města celkově, s veškerým svým betonem, prachem, minimem zeleně a vody. Alespoň jednou do měsíce byste měli vyrazit na víkend někam za odpočinkem, vyjma větší dovolené. Můžete to brát jako odměnu za tvrdou práci, protože relaxovat musí každý. Vybrali jsme pět naprosto ideálních getaway, takže sbalte lepší polovičku a adios.

Mlýn Dänemark, Kutná Hora

Několik desítek minut za Prahou se nachází oáza. Doslova. Historický mlýn byl před několika lety precizně přebudován a nabízí klidné a tiché místo pro odpočinek, avšak s nejvyšším luxusem. Po designové stránce je vše uklidňující, příjemné, vaří zde úžasný kuchař z místních potravin a můžete se poflakovat u bazénu nebo si celého hodiny číst. Výhody tlustým kamenných zdí jsou v tom, že venku může být peklo a uvnitř vám bude příjemně. Bonus navíc je to, že Mlýn Dänemark přijímá děti až od 14 let. Slyšíte to ticho a klokotání potůčku?

MIURA hotel, Beskydy

Pokud není tiché a zenové odpočívání pro vás, MIURA hotel v Beskydech nabízí klid, ale přeci jen ne úplné koma. Neuvěřitelný prostor je propojením designu, umění a samotného ubytování. Nachází se přímo u golfového hřiště Čeladná, takže můžete hrát golf, popíjet bublinky a pak si zajít do jejich galerie, která ukrývá mimo jiné i kousky od Andy Warhola, Damiena Hirsta nebo Davida Černého.

Dvůr Hoffmeister, Velké Čičovice

Panská usedlost, koně, příroda, gastronomické porno. V podstatě zážitek lehce Downton Abbey. Sem vyrazte, pokud potřebujete přírodu a klid, ale současně chcete něco zažít. Nikdy není ostatně pozdě naučit se na koni, což může být snad i více terapeutická zkušenost, než sedět v Tibetu s mnichem.

Martinský mlýn, Novohradské hory

Čím přebít šedou a vyprahlou Prahu? Jděte k základům. Martinský Mlýn je jako návrat do jednodušších vesnicích dob tak před sto lety. Nicméně, můžete bydlet ve skanzenu a procházet se kolem rybníků a přesto si nestrhat záda poli. Mají zde skvělou kuchyni, okolní rybníky a lesy poskytují chládek i v nejteplejších dnech a i personál je více než vtipný.

Augustiniánský dům, Luhačovice

Nenechte se zmást jménem, které předznamenává klášter. Pokud chcete utéct z horkého města a uvést sebe sama do vyklidněného kómatu, zajeďte si do Luhačovic. Ve zmodernizované a zrekonstruované historické budově se nachází jeden z nejlepších wellnes u nás. Samozřejmostí je skvělé jídlo, ale! rozhodně vyzkoušejte zdejší nabídku vína, protože ta vám dodá více radosti ze života než lázeňské prameny. Je ideální, pokud jste spíše na elegantní lifestyle.

Komentáře