Při pohledu na tento architektonický skvost se nám pokaždé tají dech. Nevšední sklo-betonová stavba nabízí tu největší formu luxusu nejen v podobě vybavení a zařízení, ale především díky zasazení do přírody. Vzrušující a inspirativní pohledy z tohoto panství z ní dělají jednu z nejpůsobivějších a exkluzivních luxusních nemovitostí na pobřeží Kalifornie. Představujeme vám Razor House.

Tato moderní stavba nese jméno podle jedné z přírodních památek Razor Point. Je perfektně zasazena do místní krajiny a vzdává jí tak hold. Navrhl ji architekt Wallace E. Cunningham, jehož konstrukční vize a inspirace se staly součástí definice moderního luxusu a přirozené elegance. Při navrhování byl jedním z jeho cílů zachytit epický panoramatický výhled na Tichý oceán.

FOTO: Kalifornský Razor House vzdává hold okolní krajině

Kalifornský Razor House vzdává hold okolní krajině - Kalifornský Razor House vzdává hold okolní krajině - Kalifornský Razor House vzdává hold okolní krajině - Kalifornský Razor House vzdává hold okolní krajině - Kalifornský Razor House vzdává hold okolní krajině -
Další fotky
Kalifornský Razor House vzdává hold okolní krajině - Kalifornský Razor House vzdává hold okolní krajině - Kalifornský Razor House vzdává hold okolní krajině - Kalifornský Razor House vzdává hold okolní krajině - Kalifornský Razor House vzdává hold okolní krajině - Kalifornský Razor House vzdává hold okolní krajině - Kalifornský Razor House vzdává hold okolní krajině -
Celý objekt je konstruován z leštěného bílého mramoru, funkčních ocelových podpěr a skleněných stěn, které se táhnou od stropu až k podlaze. Cílem bylo zachytit při pohledu zevnitř co nejvíc okolní krajiny. Nechybí ani skleněný výtah, jež spojuje garáž se střešní terasou.
Kamenné podlahy se rozprostírají z interiéru do exteriéru, takže máte pocit, že dům doslova splývá s útesem. Ovšem největší designovou dominantou celého resortu je obrovský, až téměř nekončící bazén, který dává iluzi, že se vlévá za horizont oceánu. Navíc díky odrazu slunečních paprsků na vodní hladině je zajištěn přísun denního světla skoro do každé místnosti.
Pokud ovšem zrovna neplánujete cestu na západ Spojených států podívat se na tenhle skvost, nevadí. Nabízíme alternativu. Můžete si přečíst a posléze se vydat do Dánska, které se řadí na pozici třetí nejšťastnější země světa. 
Miroslav Romaniv

Komentáře