Člověk se nesmí zaseknout na jednom místě. Ať už v práci nebo osobním životě, neustále se snažit zlepšovat, pracovat na sobě a vzdělávat se je předpoklad, že budete žít úspěšnější a spokojenější život. 

To, co znamená mužství je subjektivní věc. Každý to bude cítit jinak. Existují ale společné ukazatele, který spojují dobrého člověka. Nemusíte je brát jako novoroční předsevzetí, ale třeba je můžete nenápadně sdílet s někým, kdo to potřebuje.

Neříkejte následující:

Mikča, kafčo, lattéčko, presíčko, expresso, telka, telina, časák, véča, obídek, dáreček, omajda, zlatíčko, srdíčko, genitál.

Nemá to nic společného s genderovými normami, sexuální orientací nebo politickými preferencemi. Je to ničení jazyka, Palacký nemá ani na věčnosti klid a prostě by se to nemělo dít. Čeština je tak krásná řeč.

Nesnažte se být zajímavější

Baron Prášil byl jen jeden a člověk musí být extrémně inteligentní, aby mu to procházelo celý život. Lepší, než se dělat zajímavějším je zajímavým být. Mluvit stále dokola o tom, co všechno člověk vlastní, jak je úspěšný nebo co si plánuje pořídit je nuda. A v dnešní době sociálních sítí to dělají všichni. Poznáte to obvykle tak, že když vidíte pár na rande, jedna strana hodně mluví a druhá strana se tváří otráveně. Naproti tomu, jen si představte, jaký efekt udělá, když zmíníte, že jste mistr republiky v šermu.

Nevytvářejte abstraktní budoucnost

Ať už v osobních vztazích, tak v profesních, nikdo nemá rád abstraktní budoucnost. Ano, do nějaké míry vám to ostatní budou baštit, ale pak si uvědomí, že to evidentně nefunguje. Opakující se plány na to, jak se chystáte začít byznys, začít sportovat, vyměnit panty na dveřích, nebo usadit časem vyvolají pozdvižené obočí. Nejdřív konejte a až poté mluvte.

Sport

A ne, sixpack na břiše nezajistí, že budete lepším mužem. Má to hlubší smysl. Jakmile si najdete sport, který vám jde a baví vás, ukazujete sobě a světu okolo disciplínu, cílevědomost, zaujetí, vytrvalost a mnoho dalších kvalitních vlastností. Nehledě na to, že to pomáhá vašemu zdraví, vaší psychice a mozku.

Naučte se konzistenci

Neustálé výboje různých nálad nepůsobí dobře. Jakmile jste téměř až bipolární v tom, že jeden den plánujete byznys, který ovládne svět a další den je vše naprosto k ničemu, naučte se to ovládat. Je dobré mít ambice.

Naučte se mlčet ve správnou chvíli

Žena vás může tisíckrát přesvědčovat o tom, že jí můžete cokoliv říct upřímně a že to snese. To je past. Nikdy ale nikdy na to neskočte. Myslet si můžete co chcete a nikdo to neovlivní, ale vyjadřovat se nemusíte. Výjimkou jsou opravdu jen ty nejsilnější vztahy. Mlčet a občas podat alternativní fakta (díky, Kellyanne, že nemusíme říkat „lži“), je naopak výraz šlechetnosti.

Naučte se číst

To, že vás to naučili v první třídě neznamená, že číst umíte. Naučit se milovat, hltat a pamatovat si knihy vás neudělá jen lepším mužem, ale lepším člověkem. Lepší slovní zásoba, moudrost stovky let před vámi a témata do konverzací. Nehledě na to, že většina úspěšných CEO (Gates, Huffington, Murdock) berou čtení jako základ úspěchu a sebevzdělávání.

Nadávejte

Vyřvat se sprostě v soukromí, když vás něco naštve, je mnohem lepší, než to dávat celý den „sežrat“ lidem okolo. Servírka v restauraci nebo řidič v taxíku nemůže za to, že máte s něčím problém a nezaslouží si to poslouchat.

Naučte se vařit

Každému je asi jedno, pokud neumíte opravit karburátor, ale jakmile nedokážete uvařit ani těstoviny, padá vaše moderní podoba schopnosti postarat se. Nemusíte lovit mamuta, ale ani nestačí jen nakoupit. Popřípadě musíte pak vydělávat tolik, abyste mohl každé jídlo objednat.

Najděte svou vášeň

Ať už je to cokoliv, hlavně, abyste o tom uměl nadšeně mluvit. Není nic horšího, než člověk, který se dokáže bavit jen o počasí a celkově je lidskou alternativou rozvařených špaget. Nemastný, neslaný, nijaký.

Naučte se, co na vás vypadá dobře

Jestli je muž dobrý nerozhoduje oblek. Ten největší gentleman může chodit v pytli a největší bestie bude mít precizní oblek. Ale nebudeme si říkat, že oděv nedělá své. Najděte si to, co na vás vypadá dobře, skvěle se v tom cítíte a jste sexy. S tím jedním stylem pak buďte konzistentní – viz výše.

 

Komentáře