Jakmile přijde na oblékání podle typu těla, lidstvo si obvykle myslí, že sportovci mají oblékání jednodušší. Většina konfekčních velikostí a střihů je uzpůsobená na štíhlou a „klasickou“ postavu, to lidé s nadváhou nebo ti, co mají tři metry a padesát kilo to mají přeci složitější. To ale není tak úplně pravda.

S rozvojem posiloven a vše oplyvající snahy vypadat jako Herkules se nám rozmohl nezmar. Stovky mužů s obdivuhodnými svaly, ale naprosto zdrcujícím šatníkem.  Je jasné, že každý chce výsledky tvrdé práce v posilovně ukázat, ale to pořád není oprávnění oblékat se špatně.

Jděte o velikost výše

Věčný problém – když vám to bude sedět na ramenou a hrudníku, bude to vlát kolem pasu a když to bude sedět kolem pasu, stěží do rukávů nacpete ruce. Džíny jsou další – když se budete snažit o skinny, buď stehna a zadek nebo lýtka budou jak sešněrovaná. Nicméně, neházejte činku do žita, protože konstituce těla je obvykle viditelná i v oblečení, které není jak namalované. Pro inspiraci navštivte Rockův Instagram.

The Rock je nejlepší inspirace, pokud máte opravdu velké svaly. Nepotřebuje chodit v ničem obepnutém a obleky mu šije Tom Ford.

Najděte si krejčího

Na opravdu řecké tělo v konfekci nepořídíte oblek. Krom toho, že si tedy budete muset nechat spoustu věcí ušít, není od věci nechat si nové kousky upravovat. Protože pokud máte třeba velké svaly na rukou, v konfekční košili velikosti XXXL budou padnout, ale budou kolem vás vlát kilometry látky.

Dejte si pozor na výstřih

Ano, V-neck trička jsou lichotivá, opticky ještě rozšiřují ramena a ukazují ty hodiny bench pressu. Každopádně jsou jen mužskou verzí minisukně. Stejně jako minisukně jsou totiž lehce vulgárně sexy. Není to tajemné a zajímavé sexy, je to křiklavé sexy ve stylu klučičích skupin z přelomu milénia.

Buď kulatý, nebo The Henley střih je mnohem sofistikovanější variantou a přitom neubírá na přitažlivosti.

Méně je více

Éra starého Řecka je obdivována především kvůli své jednoduchosti a rovnováze těla a mysli. Už posilujete jako Achilles, tak se držte stejné logiky. Výrazné vzory nebo střihy opticky postavu vyhlazují a mohou působit nelichotivě. Příliš mnoho vrstev také. Tudíž, jednoduchá barevná paleta, minimalistické střihy, minimum vzorů nebo potisku. Bez pochyb budete stejně vypadat nejlépe ve sportovním outfitu.

Rozbijte celý look

Vyhněte se monochromatickým lookům. Jít head to toe black vypadá dobře na jiných postavách, s velkými svaly budete ale vypadat jako hora. Raději než kompletní oblek, zkuste kombinovat různé struktury, pokud ale musíte ten tmavě modrý obléknout, alespoň zvolte výraznou kravatu (ne červenou – červené kravaty s modrým oblekem jsou zakázané ještě tři a půl roku).

 

Komentáře