Šortky patří ke zrádným součástem pánského šatníku. Krom toho, že pokud se držíte dress code a „vhodných příležitostí“ zuby nehty, šortky budou většinou mimo, jsou docela složité kombinování. I přesto lze vytvořit jak casual, tak vysoce sofistikované a elegantní kombinace.

Formální/chino šortky

Chino šortky a další formy elegantnějších krátkých kalhot můžete obléknout na uvolněnější schůzku nebo pracovní akci. Příklad – drink s kolegy, teambuilding, když máte klienta a už si skoro tykáte a dohodnete si setkání někde v kavárně odpoledne. Mohou být reprezentativní a proto k nim zvolte reprezentativní botu. Mokasíny z hladké kůže nebo semiše, kožené polobotky – samozřejmě ne lakovky, ale není důvod proč nezkusit barevné oxfordky. Móda by měla být koneckonců zábava a vždycky se můžete přezout.

Denim

Ač se mnoho módních domů snaží dělat z denimu třeba i obleky, všem nám je jasné, že džíny budou na věky věků spíš casual, než formální. Džínové šortky tím pádem logicky obléknete spíš na pivo, festival nebo celkově když nechcete nad oblékáním moc přemýšlet.

Co se týče kombinování s vrchním kusem oděvu, nešlápnete vedle téměř s čímkoliv od triček až po frakovou košili. A boty? Pokud budeme předpokládat, že nejste punker, jděte s jakoukoliv casual botou. Od Converse, přes Vansky až k jakýmkoliv minimalistickým sneakers. Zatímco bílé sneakers si můžete obout do města, odrbané Converse budou skvělé právě na festivaly a podobné akce. Až se půjdete že své jachty projít do Monte Carla, vezměte si k denimu espadrilles.

Teplákové šortky

9 z 10 mužů, co nosí hlavně obleky právě zaplakalo, ale to nic nemění na tom, že teplákové šortky jsou součástí světa a dokud budou fitka živa, s nimi i lidi co je budou nosit. Koupit by si je měl ale každý, i kdyby jen na nošení doma, protože je to hned vedle nahoty to nejpohodlnější, co existuje. Jestliže je vezmete do města, obujte k nim pouze a jedině sportovní botu. S čímkoliv jiným budou vypadat jako že se snažíte z teplákoviny udělat něco, co není.

Je fuk, jestli jedete do St. Barths nebo k Máchovu jezeru – nastane chvíle, kdy budete muset k plavkám něco obout. Sandály z hezké kůže, nic extra outdoorového nebo bezpečné espadrilky či nazouvací Vansky. Tom Ford se sice o žabkách vyjadřuje velmi nelibě, ale můžete najít kusy, které nebudou vypadat úplně zle.

P.S. Jestliže zvolíte jakékoliv sandály, nejdřív se postarejte o nehty na nohou. Nic nezkazí dojem jako stará kůže a tak dál. Pořiďte si také neviditelné ponožky, pokud jste to ještě neudělali. Je to totiž dar od bohů. Chodit do uzavřené boty naboso je příliš 2005.

Komentáře