Plnovous je jedním z aktuálně nejdiskutovanějších módních doplňků. Ne každý si ho může dovolit, a ještě méně mužů ví, jak se o něj správně starat. V dnešní době nestačí nechat si pouze vousy narůst a dále už jen čekat, jak z něj půjdou ženy do kolen. Nepěstěný plnovous je stejně ohavný jako zkažený dech nebo špína za nehty – ke správnému chlapovi se nehodí.

1) Krmivo pro vaše vousy

Není nic horšího než slabý, ochablý vous. Proto musíte správně jíst, aby byly vousy silné, zdravé a rostly do patřičné délky. Pro prvotřídní vous obohaťte svůj jídelníček pořádnou porcí proteinů. To však neznamená, že teď hned máte běžet do obchodu pro proteinové tyčinky. Zařaďte do stravy hlavně ořechy, syrovátku, lososa nebo čočku. Přestože byl Pepek námořník zcela bez vousů, špenát neopomíjejte. Pomáhá udržet kořínky vousů náležitě silné a zdravé. Pokud máte strach z vypadávání, soustřeďte se na potraviny s vysokým obsahem vitaminu B7.

2) Vyvarujte se mýtů

Nevěřte všemu, co slyšíte. Časté holení neznamená rychlejší růst vousů ani hustější plnovous! Hustotu vousů určuje počet vlasových cibulek a rychlejšího růstu docílíte zejména správnou životosprávou. Vytrhnutý šedivý vous znovu vyroste šedivý. Pokud máte z šedivých vousů strach, omezte kouření. Pokud trpíte na svědění a zarudnutí pokožky, pořiďte si kvalitní kosmetiku pro muže. Občasný peeling obličeje vás zbaví odumřelých kožních buněk a pleť pod vousy si tak náležitě uleví.

3) Přestal se holit, přestal se starat

Vousy vyžadují náležitou péči stejně jako vlasy nebo nehty. Neupravené vousy vypadají blbě podobně jako neupravený účes, ba možná ještě hůř. Pokud toužíte po intimitě a polibcích, pak určitě nechcete, aby váš protějšek z vousů zjistil, co jste měl k jídlu. Správná a pravidelná péče zajistí, že váš plnovous bude skutečnou ozdobou, nikoliv vadou na kráse.

Naštěstí se již na trhu dá sehnat kvalitní kosmetika pro mužný plnovous. Ale pozor! Nejde jen o vosk na vousy! Vosk se používá hlavně ke stylingu. Mezi „must have“ při péči o vousy patří zejména olej nebo balzám pro vyživení a hydrataci a šampón pro odstranění nečistot. Kvalitní českou kosmetiku nabízí například AngryBeards.cz. Najdete zde vše, co vaše vousy potřebují, a za slušnou cenu.

4) Kadeřnice, nebo barber? 

Ke kadeřnici jednou za měsíc? Na to zapomeňte! S pořízením vousů si rovnou pořiďte i dobrého holiče. Naštěstí spolu s rozmachem plnovousů vznikají i kvalitní barber shopy. Do „jako obvykle“ zastřihnutí vlasů nyní zařaďte i svůj plnovous. Slušivý střih vousů dodá vašemu obličeji charakter a dobrý barber vám jistě poradí, jak získat ten nejlepší skvost mezi plnovousy.

 

A zde si můžete přečíst, jak se správně starat, trápí-li vás mastná pleť. 

Komentáře