Každý muž si v dospívání najde vlastní způsob holení, který mu nejvíce vyhovuje. Pro někoho žiletky, pro někoho strojek, pro dalšího stará dobrá břitva. Jestliže si udržujete plnovous, asi se o holení moc nestaráte a jen zastřihujete, ale jestli se holíte do hladka, testovali jsme holicí strojek Braun Series 9.

První důležitá věc, která za zmínku stojí je to, že oholení břitvou bude vždycky hladší. To je ale důsledkem toho, že žiletka s sebou bere i staré kožní buňky a všechno ostatní. Strojek se bude vždycky soustředit jen na chloupky. Proto je lepší i z dlouhodobého hlediska, protože nepoškozuje kůži, zachovává její přirozený povlak a člověk bude pomaleji stárnout. Pokud vás taky trápí citlivá pleť a máte po holení rudou kůži a příležitostné pupínky, holicí strojek by mohl být odpověď.

Braun Series 9 je relativní novinka, kterou rozbalíte s velkou nabíjecí a čistící stanicí, cestovním pouzdrem a čistící tekutinou. Vypadá dobře, masivně, designově a stylově. Trochu evokuje něco ze Startreku. Zapojit, nastavit a nabít zvládne každý. A v koupelně to vypadá velmi dobře, ač jeho dekorativní efekt není cílem.

Holení na sucho

Člověk se musí v holení strojkem vycvičit. Každému rostou vousy trochu jiným směrem a znát svůj obličej je předpoklad úspěchu. Když holíte proti směru, budete mít obličej logicky hladší a díky několika břitům ani nedošlo k podráždění a začervenání kůže. A to je pleť testovaného subjektu náchylnější k podráždění než Trump, když se ho ptá někdo ze CNN.

Lepší je používat Series 9 ještě předtím, než si jdete dát sprchu nebo si myjete obličej.

Holení na mokro

Výhodou strojku je že se dá použít i na mokro. A holí více do hladka. Můžete použít jakýkoliv oblíbený gel nebo dokonce holicí mýdlo a holit jako obvykle. Pak stačí jen opláchnout a nechat uschnout. I u suchého i mokrého holení zůstávají oholené vousy uvnitř a pak je můžete spláchnout najednou – nepadají všude okolo, což ocení vaše drahá polovička.

Po měsíci holení vypadá kůže na obličeji po oholení jemnější, hladší a nevysouší se tolik, jako u holení žiletkou. Celkově se přestalo dělat i náhodné akné na čelisti v důsledku zarůstání chloupků.

Cestování

Jakmile nabijete strojek naplno, vydrží asi hodinu a pět minut holení. Holí rychle a obvykle na celém obličeji nestrávíte déle, jak 4-5 minut. Ergo, jakmile jedete na dvoutýdenní dovolenou, nebudete si muset ani brát nabíječku. Kratší služební cesty vydrží automaticky.

Nevýhody

Strojek nemá nevýhody v holení. A drtivé většině bude tato jedna nevýhoda ukradená, ale pro úplnost… Čistící stanice je z lesklého a hladkého plastu. Skoro jako zrcadlo. To vypadá sice v teorii dobře, ale každý druhý den ji musíte utřít, pokud na tom nechcete mít prach.

Prodává Alza.cz. 

Komentáře