Po záhonech, truhlících, vázách, talířích s předraženými jídly, šlechtických erbech, hrobech a krematoriích dobývají květy další prostor: pánské vousy.

Květů není nikdy dost. Oproti třeba takové Indii, kde se květy používají jako univerzální dekorace prakticky na každém kroku, je Česko dosud nekvětinová země. A proto je třeba nejnovější trend květin ve vousech přivítat. Jednak je to hezké, a jednak pohled na květiny i jejich vůně působí libě na smysly a ulevuje od stresu. Květiny jsou navíc vrcholně ekologický módní doplněk (po použití odhoďte do kompostové popelnice na bioodpad). A také jsou levné, takže je lze měnit mnohem častěji než kvalitní hedvábnou kravatu či šperk.

Jaké květy do vousu zvolit? Květinovou esoteriku přenecháme hloupému davu a řiďme se jen výtvarnými hledisky: jednotlivé květy by měly barevně a tvarově ladit jednak spolu navzájem, jednak s vaším vaším vousem a outfitem.

I když… volbou květiny můžete přece jen sofistikovaně vyjádřit ještě něco navíc. Rozhled a pohrdání triviálními stereotypy projevíte volbou méně známých, třebaže v přírodě hojných druhů květin. Vedle prvoplánové sedmikrásky či pampelišky zvolte například drchničku modrou, hvozdík lesní nebo sasanku pryskyřníkovitou.

Ozdobu můžete také pojmout prakticky, a to volbou květin s příznivými účinnými látkami. Může to být například mochna husí (proti křečím a jako úlevu při bolestivé menstruaci) nebo petrklíč (usnadňuje vykašlávání). Po použití ve vousy stačí jen z rostlin vyrobit nálev či macerát.

A konečně můžete sáhnout i po zavedené symbolice. Třeba zmíněné sedmikrásky se považují za znamení nevinnosti, pomněnky naznačují smutek. Politické zaměření můžete dát najevo tím, že si do vousu vpletete oranžovou růži, anebo, pokud chcete být opravdu trendy, sírově žluté a ostře aromatické kvítky řepky..

FOTO: Muži s květinami

Muži s květinami - flower-beard1galerie1Muži s květinami - flower-beard2galerie2Muži s květinami - flower-beard3galerie3Muži s květinami - flower-beard4galerie4Muži s květinami - flower-beard6galerie6
Další fotky
Muži s květinami - flower-beard7galerie7Muži s květinami - flower-beard8galerie8Muži s květinami - flower-beard5galerie5Muži s květinami - flower-beard9galerie9Muži s květinami - flower-beard10galerie10Muži s květinami - flower-beard11galerie11Muži s květinami - flower-beard12galerie12Muži s květinami - flower-beard13galerie13Muži s květinami - flower-beard14galerie14Muži s květinami - flower-beard15galerie15Muži s květinami - flower-beard16galerie16Muži s květinami - flower-beard17Muži s květinami - flower-beard18

Komentáře