Pánskou kolekci účesů BE MATURE vybrala mezinárodní porota soutěže AIPP AWARDS 2022/2023 z 532 přihlášek, které přišly z kadeřnických studií ze 32 zemí světa. Pro Roberta Starého je to již osmý a pro Marka Metelku první velký úspěch v této prestižní kadeřnické a fotografické soutěži.

AIPP organizuje Mezinárodní asociace profesionálních kadeřnických magazínů (International Professional Hairdressing Magazines Association). Hodnoceny nejsou jen samotné účesy, ale i celkové umělecké pojetí kampaní. O celkovém vítězi bude mezinárodní porota rozhodovat v průběhu jara.

Robert s Markem měli od počátku jasnou představu, jak má celá kolekce vypadat a působit. Sami vytvářeli i celkový styling, na make-up přizvali vizážistu Tomáše Moučku. Kolekce tak zahrnuje několik různých druhů účesů pro muže, které spojuje přirozenost a nenáročná úprava. Zajímavý byl samotný přístup ke kadeřnické práci: Robert s Markem vycházeli z přání modela, z jeho osobitého stylu a preferencí, jaké jeho vlasy mají být, v čem se bude cítit dobře. „Dopředu jsme vůbec neplánovali, jaké účesy bychom chtěli vytvořit, ale začali jsme dohodou s modelem, jaký účes by chtěl on, následně jsme stříhali a ladili do výsledné podoby vše včetně barvení (ve dvou případech). Šlo nám o to, zachovat přirozený styl člověka, respektovat to, v čem se on cítí nejlépe,“ vysvětlují kadeřníci, kteří tak v podstatě šli do soutěže s přístupem, který denně aplikují ve své praxi v kadeřnickém salonu v centru Prahy.

Celkem vzniklo pět pánských účesů a modely doplnila modelka symbolizující silnou a sebevědomou ženu ve světě mužů.

Hair + Styling: Robert Starý, Marek Metelka (Salon Robert Starý)

Make up: Tomáš Moučka

Foto: Nikola Šrajerová

Komentáře