Ne každý dělá práci, při které je v kanceláři. Ne každý taky kancelář potřebuje. Nicméně, „kanceláří“ můžete nazvat i místnost doma, kde budete sledovat YouTube a zavřete se tam před manželkou a dětmi. Buď jak buď, to místo by mělo mít styl. 

Dopracovat se ke kanceláři, která nemá rohy a je v domě, který je bílý, je většinou mnohem složitější, než vybrat ty správné kožené židle, nebo druh knih, které si dáte do knihovny. Kancelář by měla odrážet váš vkus a být vám příjemná, pokud tam trávíte moc času. Největší důvod, proč lidi opouští práci ve velkých korporacích, nebude nadbytek práce, ale stoly z dřevotřísky a zářivky na stropě. Rozhodně.

Když už mluvíme o stolech…

Stůl je základ každé místnosti, ve které plánujete pracovat. Židle to samé.

Designový stůl Storm černé barvě. Prodává Alhambra.

Křeslo z vintage kůže, prodává Alhambra.

Elegantní zbytečnosti

Nikdy nikdo nepoužil jeden z těch velkých globusů na dřevěném podstavci nebo lupu, pokud nesbírá známky. Ale vypadají dobře a okamžitě pozvednou celý styl místnosti. I celá encyklopedie Britannica bude vypadat na polici dobře, i když máme všichni Google.

Lupa z mincovního stříbra, Elsa Peretti pro Tiffany & Co.

Alkohol. 

Pusťte si Mad Man. Nebo jakýkoliv jiný film, kde je kancelář. Co bude všude? Alkohol. Luxusní karafa či dekantér s jantarovou tekutinou už vůbec není pouze o samotném pití. Je to o statusu, eleganci a historii mužů před vámi, kteří u sklenky skotské určovali budoucnost nás všech. Takže vlastně sklenka večer je pokračování v tradici a tím pádem naprosto v pořádku. Pokud nepijete, ledový čaj bude taky vypadat hezky. Asi jako modelka na fotce, která sice neposkytne větší uspokojení, ale pořád to vypadá dobře, když to někde stojí.

Křišťálový dekanter na víno se stříbrným hrdlem. Prodává Arde.

Nápojový set Casanova, Moser.

Kvalitní papír a pero

Vy v podstatě ani nemusíte psát nic pracovního nebo si zapisovat schůzky. Můžete si psát seznam lidí, kteří vám udělali nějakou křivdu, můžete si psát seznam dobrých vín nebo si dělat čárky pokaždé, když někdo v televizi řekne sprosté slovo. Ale celý stůl bude mnohem lépe vypadat, když obyčejný papír do kopírky vyměníte za něco v kožené vazbě a reklamní propisku za kousek s vyrytým monogramem.

Klasické plnící pero Parker Duofold, seženete u autorizovaných prodejců.

 

Zápisníky Montblanc jsou ručně vyráběné ve Florencii, přebal je ze saffiano kůže a papír má stříbřené hrany. Seženete v butiku Montblanc.

Pořádný hrací systém

Od chvíle, od Frank Underwood hrál Playstation a byl ve vládě spojených států, je naprosto přijatelné pro kohokoliv, aby se odreagoval při hraní her. Je pravda, že to má podobnou moc, jako posilování – mysl zůstává v postřehu. Pokud si tedy nechcete do kanceláře dát posilovací stroj. A to dělá jen typ lidí, kteří jsou právě teď v Oválné pracovně. (Zcela vážně, jednu dobu měl v pracovně boxovací pytel.

Sony PlayStation 4 Pro je jedna z machrovinek roku 2017. Seženete u autorizovaných prodejců.

Knihovnu za všechny peníze

Když budete mít za stolem knihovnu plnou Ovidia a Aristotela v originále a nikdy jste neviděli původní řečtinu, stejně vám to nikdo neuvěří. To si raději pořiďte pořadače a vyplňte je vydáním Mužů v Česku nebo magazínem PlayBoy. Jak říkal Umberto Eco, knihovna by měla být osobní a upřímná. Logicky tedy naplňte knihovnu něčím, o čem víte nebo co máte rádi.

Luxusní pořadač ve vzhledu historické knihy, prodává Arde.

Komentáře