Nemusíte mít šílenou a psychopaticky promyšlenou péči o své tělo, jako měl Patrick Bateman v Americkém Psychu. Ale existuje i pár kroků, které je dobré udělat za hranicemi mycího gelu a krému po holení.

I když si můžete myslet, že si jich nikdo všímat nebude, jsou to přesně ty detaily, které lidi přesvědčí, jestli vás mají vzít na místo, jestli si s vámi mají dát další rande nebo vůbec mluvit.

Něco na kůži kolem nehtů

Jistě, chlap přece nemusí mít upravené ruce, protože mu to ubere na mužnosti. A teď vážně, kolik z nás pracuje rukama, umí rozdělat oheň pomocí dvou klacků anebo porazit Rusa v pití vodky? Odrbané, oschlé a hrubé nehty nejsou přitažlivé a vypadají zanedbaně. Nikdo neříká, že si musíte kutikulu mazat během byznys porady, ale večer v koupelně vás nikdo nevidí.

V rámci našeho testování si nechal subjekt vysušit a zničit svoje ruce mrazem a mýdlem s jelenem po celý týden. Tohle vrátilo ruce a kůži kolem nehtů do pořádku během dvoudenního používání. Prodává každá druhá drogerie. A když si to nechcete viditelně kupovat pro sebe, můžete u kasy do telefonu říkat „miláčku a chtěla jsi ještě něco?“.

Krém na hrubé nohy

Stejně jako výše, muži mají sklony zanedbávat péči o své nohy. Pokud vás nikdo nedonutí chodit na pedikúru, alespoň si pořiďte dobrý krém na nohy. Pravidelná péče totiž dělá dramatický rozdíl. A nikdo nechce mít v sedmdesáti ty přerostlé, zrohovatělé a odpuzující nehty na nohách a kůži na patách tak tvrdou, že by ji Trump použil na stavu zdi. Jednou týdně si na noc namažte nohy a jděte spát v ponožkách.

Krém na nohy a chodidla, Margaret Dabbs London. Hydratuje jako nic jiného a při zmíněném využití ponožek vám dá nohy za pár dní do pořádku. K dostání zde. 

Toner

Přesuneme do abstraktní Utopie a budeme předpokládat, že všichni muži v západní části světa používají hydratační krém nebo gel a celoročně ochranný krém proti slunci s vysokým faktorem. Použití toneru po tom, co si vyčistíte pleť je důležitý a zanedbávaný krok a přitom je to jen deset sekund práce. Cílem je připravit pleť na péči a dočistit jí.

Rozjasňující pleťová voda, Matis Paris. Obzvláště po zimě dokáže šedým a unaveným obličejům dodat tu zdravou záři která říká, že jste se vrátil z horského vzduchu a jedl jste spoustu citrusů. A také nenápadně urovnává tón pleti. Prodává FAnn Parfumerie.

Čistící mléko, Aqua Mineral. Pokud máte citlivou nebo suchou pleť, tohle je mnohem vhodnější než čistící gely. Pleť nevysušuje, velmi jemně voní a odstraňuje nečistoty. Ač to není jeho funkce, paradoxně pomohl odstranit i černé tečky. Prodává FAnn Parfumerie.

Neutrální deodorant

Když už jsme dostali většinu mužů k používání deodorantů, rozmohl se nám zde takový nezmar. Používání až příliš deodorantu. Smyslem deodorantu je, aby z člověka nebyl cítit pot, ale neměl by nahrazovat parfém. Není nic horšího než cítit ještě deset metrů za člověkem Axe. Stačí použít buď málo – i tak to bude mimo posilovnu stačit – nebo se obrátit k neutrálně vonícím produktům.

Nenápadně parfémovaný antiperspirant Perspirex. Zastavuje pocení, zabraňuje zápachu a nebude se třískat s parfémem. Seženete v lékárně.

Tělový krém

Ještě předtím, než přeskočíte odstavec, vyslechněte si obhajobu. Řekněme, že se rozhodnete začít posilovat nebo výrazně zhubnout. Dramatická změna váhy ale může mít za důsledek strie. A to není jen otázka žen, mají je i muži. Je to přirozená reakce kůže na roztažení a následné smrštění. Mohou se udělat kolem podpaží, na bocích, na tříslech nebo na rukou (když začnete hodně posilovat). Jediná pomoc je pořádně „promašťovat“ a hydratovat kůži na celém těle. Nezapomínejte na lokty a kolena.

Vyživující SOS krém, Matis Paris. Jestliže chodíte plavat nebo máte ve své lokalitě více chlorovanou vodu, tohle vás zachrání před kůží jako struhadlo. Vstřebává se velice rychle, nijak extrémně nevoní. Prodává FAnn Parfumerie.

Olej na vousy

Sice to platí jen pro lidi s vousem, ale to je v dnešní době stejně skoro armáda. Hydratace a kondice vousů se vám může zdát jako zbytečnost nebo hloupost, ale vonící bylinkový olej, řekněme s levandulí, bude mít za následek jednu věc. Každý si s vámi užije líbání. Samozřejmě krom toho, že vousy budou vypadat zdravější, spokojenější a uhlazenější.

 

Pečující olej na vousy, Tom Ford. Vyrábí se v několika vůních – kupříkladu i Neroli Portofino, což je legendární citrusová záležitost. Prodává Parfumerie Douglas.

Nemusíte ale je to lepší…

Holicí strojek

Mnoho mužů už asi přišlo na to, že když mají extrémně citlivou pleť, není úplně nejlepší drhnout si ji žiletkami. I když budete používat sebejemnější olej na holení a superostrou břitvu, kůže se podráždí, bude zarudlá, objeví se na ní rudé skvrny nebo příležitostné akné. To ale není jediný důvod, proč používat strojek. Z dlouhodobého hlediska je mnohem lepší používat strojek, protože pleť bude pomaleji stárnout – nepřipravujete ji své vlastní oleje a přirozený plášť.

Správný muž je přímý a přesný.  A takový měl by být i jeho stroj. Zkusit můžete třeba Braun Series 7, který byl speciálně navržen pro to nejpřesnější oholení. Díky holicí hlavici MacroMotion s výkyvem až o 40° lehce zvládne i těžce dostupná místa a zajistí maximální kontakt s kůží. Čtyři specializované holicí prvky pojmou jedním záběrem více vousů a umožní tak důkladné a zároveň pohodlné holení. Vnitřní systém strojku obsahuje pět stupňů výkonnosti, od nejšetrnějšího až po turbo výkon. Přístroj navíc disponuje zastřihovačem ActiveLift, který dokáže zachytit vousy ležící v problémových partiích a je tedy jasnou volbou pro muže, kteří požadují ty nejlepší výsledky a nespokojí se s kompromisy.

Strojek Braun Series 7 je nyní dostupný za doporučenou cenu 9 699 korun.

Strojek Braun Series 7 je nyní dostupný za doporučenou cenu 9 699 korun.

Komentáře