Co začalo jako nevinný pokus o vtip v podání dvou mladíků starající se o oltář ve veleznámé španělské katedrále, se zvrtlo v policejní akci, která skončila jejich zatčením. Dvojice vtipálků vložila do vykuřovací kadidelnice před ceremoniálem zhruba 100 gramů marihuany, kouř pak několik minut inhalovalo celé osazenstvo katedrály.

Kadidelnice se ve španělské katedrále, kde je umístěn hrob svatého Jakuba Staršího, jednoho z Ježíšových apoštolů, používá k oslavě Zjevení Páně. Během ceremoniálu si však několik návštěvníků začalo všímat divného zápachu, který se linul prostorami.

Církev přemístí nejpohlednější děti z dosahu hřešících kněží. Je to logické řešení, řekl papež

„Nebyl to ten obvyklý kouř a zápach z kadidelnice, který znám, ale něco mi to určitě připomínalo. V pokoji mého syna to občas zapáchá podobně,“ sdělila novinářům jedna z návštěvnic katedrály chvíli potom, co k incidentu došlo. Policie dorazila několik minut po skončení mše, kdy si nevšedních účinků začal všímat prakticky každý, kdo se na místě vyskytoval. Mladíci, kteří se o celou zábavu postarali, se k činu po krátkém váhání a zapírání přiznali.

Policisté dva nezletilé zanedlouho zadrželi a odvezli na nedalekou služebnu. „Je nám moc líto, co jsme udělali, byl to jen pokus o vtip. Napadlo nás to minulé Vánoce, když jsme doma do vykuřovadla dali několik gramů marihuany a všichni se pak celý den jen smáli a jedli. Prostě jsme jen chtěli, aby dnes byli všichni v katedrále šťastní,“ řekl na svou obhajobu jeden z mladíků. Nízký věk hříšníků v kombinaci s tím, že se k činům dobrovolně přiznali a prokázali nad nimi lítost, budou malí kriminálníci pravděpodobně v příštích hodinách propuštění s napomenutím a menší pokutou.

Pozn.: V rámci kvalitní novinářské praxe je článek zcela vyfabulovaný. Zpráva je poplašného nebo jinak zavádějícího charakteru, proto by si ji neměl nikdo číst.

Michal Švehla

Muž si chtěl v opuštěném domě zakouřit marihuanu, narazil tam na tygra. Policie si myslela, že má halucinace

Komentáře