V návaznosti na veřejné pobouření způsobené mnohonásobnými obviněními ze sexuálního obtěžování mladistvých dnes vydali vůdci katolické církve zásadní prohlášení. Počínaje začátkem příštího týdne podle slov papeže Františka začne docházet k přemisťování nejlépe vypadajících dětí v církvi na utajené lokace.

Tímto způsobem by se mělo podařit zabránit interakci nejpůvabnějších dětí s církevními činovníky, jako jsou kněží nebo biskupové, kteří jsou přítomností svůdných mladistvých vystavováni neustálému pokušení hřešit.

Papež František prohlásil, že masturbace nemůže být nadále považována za hřích. Podle jeho slov ji vyzkoušel každý

„Jakmile se k nám tyto nelíbivé informace donesly, začali jsme bez prodlení vymýšlet způsob, kterým bychom naše kněze dokázali ochránit před pohlednými dětmi, jež se je snaží svádět těmi nejdráždivějšími cestami, jaké si jen člověk umí představit. Jediným logickým řešením je tak přemístit všechny ty svůdné darebáky co nejdále od kněžích, kteří jsou kvůli nim nuceni sejít z cesty Kristovy a zhřešit. Jistě, některým by možná jako rozumnější řešení přišlo naše hřešící bratry z církevních kruhů nadobro vyloučit. Vzhledem k jejich obdivuhodné službě naší víře je však něco podobného naprosto vyloučeno,“ sdělil papež František konsternovaným novinářům.

Těsně před skončením celé konference se hlava církve navíc nechala slyšet, že všechny pohledné děti budou na daných místech nahrazeny dětmi značně ošklivějšími, což několikanásobně zmenší šanci na to, že by se podobné incidenty někdy v budoucnosti opakovaly.

Michal Švehla

Pozn.: V rámci kvalitní novinářské praxe je článek vyfabulovaný. Zpráva je poplašného nebo jinak zavádějícího charakteru, proto by si ji neměl nikdo číst.

Bible už nestačí. Papež František zrušil Písmo svaté a nabízí okamžitou náhradu

Komentáře