Z důvodu dlouhodobého sucha a globální pandemie se ceny ovoce a zeleniny vyšplhaly až do nebes. Například kilo paprik stojí podle facebookového profilu Tomia Okamury až 130 korun českých, takže se nemůžeme divit, že pěstitelé marihuany přesedlali na zeleninu, které pěstují ilegálně v tajných pěstírnách. Policii se jednu takovou ilegální pěstírnu podařilo odhalit.

Papriky nahradily marihuanu i pervitin

Současná situace okolo koronaviru otevírá i černému trhu nové možnosti. Vzhledem k uzavření hranic, ze kterého plyne nedostatek drog a polských léků, ze kterých se některé drogy vyrábí, se tuzemští dealeři a pěstitelé rozhodli přizpůsobit se současnému trhu. „Na černém trhu je marihuany až moc a prodejní cena za jeden gram stále klesá. Kvůli Vietnamcům jsme museli prodávat gram za 70 korun, a tak jsme se rozhodli jít jinou cestou,“ popsal nám současnou situaci pražský dealer, který si přál zůstat v anonymitě.

FOTO: 8 tradičních potravin, které přežily socialismus i kapitalismus

8 tradičních potravin, které přežily socialismus i kapitalismus - granko8 tradičních potravin, které přežily socialismus i kapitalismus - májka – yt8 tradičních potravin, které přežily socialismus i kapitalismus - ped8 tradičních potravin, které přežily socialismus i kapitalismus - Sklenice_Kofola8 tradičních potravin, které přežily socialismus i kapitalismus - twitter jesenka
Další fotky
8 tradičních potravin, které přežily socialismus i kapitalismus - Two_deformed_60th_anniversary_Pribináček_deserts8 tradičních potravin, které přežily socialismus i kapitalismus - vinea8 tradičních potravin, které přežily socialismus i kapitalismus - zmrzlina míša

„Při nákupu v Bille jsem zjistil, že se lidé rozčilují z vysokých cen zeleniny a ovoce. Když nejsou slevové akce, tak stojí kilo paprik někdy i 130 korun za kilo! Když jsem si zjišťoval, proč je vše tak drahé, tak jsem se dozvěděl, že je to kvůli současné situaci okolo koronaviru, uzavřeným hranicím a hlavně kvůli ročnímu období,“ pokračuje ve vyprávění dealer, který se se svou organizovanou skupinou rozhodl, že začnou ve svých sklenících a stanech na pěstování marihuany pěstovat papriky.

„Na kilu paprik se dá vydělat i pětkrát víc než na gramu marihuany,“ vypráví tento bývalý prodejce marihuany ze svého ilegálního stanoviště, když v tom k němu přichází seniorka, která dostala tip od své známé na levnou zeleninu. „Prodávám to za 100 za kilo, a když vemou 5 kilo, tak za 90 kaček,“ dozvídáme se s úžasem v očích.

Takových ilegálních pěstitelů paprik existují po celém Česku desítky, takže se není divu, že se o ně začala zajímat i kriminální policie, která má paprikové dealery už ve svém hledáčku. Při pronásledování ilegálních dealerů levné zeleniny se jihočeským policistům podařilo rozprášit gang, který zásoboval celý okres Českých Budějovic i široké okolí. Ti prodávali rajčata a papriky tak hluboko pod běžnou prodejní cenou, že bylo důležité zakročit včas. „Tato organizovaná skupina figurovala na území jižních Čech ještě v dobách, kdy byly zakázané farmářské trhy, takže bylo důležité jednat,“ potvrdila tisková mluvčí kriminální policie pro Jihočeský kraj.

Jestli to takto bude pokračovat dál, tak brzy nezbydou žádní ilegální pěstitelé paprik, a my budeme muset vše nakupovat jen supermarketech za předražené ceny.

Veškerý tento obsah je samozřejmě smyšlený nesmysl, takže ho nečtěte a běžte se radši projít do parku.

Ferrari Lakatoš

Komentáře