Největší kolumbijský drogový baron a jeden z nejbohatších mužů své doby před smrtí ukryl slušnou finanční částku do zdi (nejen) jednoho ze svých domů, který nyní obývá jeho synovec.

Kolumbijec Pablo Escobar patřil na vrcholu své kriminální kariéry po několik let k top desítce nejbohatších lidí planety. 80% kokainu se tehdy do Spojených států dostalo jen díky gangu Pabla Escobara.

FOTO: Nicolas Escobar – synovec notorického drogového barona, objevil zazděný pytel plný bankovek

Nicolas Escobar – synovec notorického drogového barona, objevil zazděný pytel plný bankovek - nicolas-escobar-finds-pablo-escobars-money (1)Nicolas Escobar – synovec notorického drogového barona, objevil zazděný pytel plný bankovek - nicolas-escobar-finds-pablo-escobars-moneyNicolas Escobar – synovec notorického drogového barona, objevil zazděný pytel plný bankovek - con-nicolas-escobar-sobrinoNicolas Escobar – synovec notorického drogového barona, objevil zazděný pytel plný bankovek - AE-Pablo-Escobar-GettyImages-627229076Nicolas Escobar – synovec notorického drogového barona, objevil zazděný pytel plný bankovek - c3eff420966bbae2c5dcc80492c2ba69
Další fotky
Nicolas Escobar – synovec notorického drogového barona, objevil zazděný pytel plný bankovek - _114585788_gettyimages-499638336

Nechvalně proslulý baron, před svou smrtí roku 1993 při přestřelce s policií, poschovával značné sumy peněz a všelijakého bohatství na různých tajných místech. Patřil k nim očividně i dům v kolumbijském městě Medellín, kde nyní již pět let v jednom z bytů bydlí Escobarův synovec Nicolas Escobar.

Medellín

Nicolase, který měl se strýcem dobrý vztah, k objevu prý vedla „vize“ a zvláštní události okolo domu. Novinám sdělil, že pokaždé když seděl v jídelně a koukal se z okna na parkoviště, viděl neznámého muže, jak vchází na neznámé místo a pak zmizí. Pozorování ho nenechalo klidným a tak začal pátrat.

V jedné ze zdí pak konečně objevil zazděný igelitový pytel s bankovkami v hodnotě 18 milionů amerických dolarů. Krom peněz, z nichž některé jsou již nepoužitelné, nalezl na místě (kde to prý páchlo stokrát hůř než rozkládající se mrtvola) i psací stroj, satelitní telefony, zlaté psací pero a zatím ještě stále nevyvolaný analogový film.

10 faktů, které jste o nejobdivovanějším i nejobávanějším narkobaronovi planety Escobarovi nevěděli

Nebylo to prý poprvé co Nicolas Escobar nalezl v místech, kde se jeho strýc, který měl na svědomí smrt až 4000 lidí, pohyboval, nečistou sumu peněz. Další na objevení zřejmě stále čeká.

Jan Králík

Komentáře