Pracovní týden ve špatně placeném zaměstnání nám pomalu končí a začíná nám krásně zadlužený víkend. Vzhledem k tomu, že je více než týden po výplatě, tak už jsou všechny vaše peníze s velkou pravděpodobností v bednách. Existuje tu však jedna činnost, která je zdarma, a tou je možnost číst si demotivační citáty pro každou příležitost! I ty se můžeš cítit jako chudák bez vizí a plánů.

Království demotivace

Říká se, že ty nejlepší věci jsou zadarmo. A je to pravda. Například takové sociální dávky, příspěvky na bydlení nebo pomoc v hmotné nouzi doopravdy zadarmo jsou. Stačí jen jednou za měsíc přijít někam na úřad, nechat si pracovníky Sorosovy neziskovky vyplnit patřičné formuláře a vysvětlit sociálním pracovníkům, jak se věci doopravdy mají.

FOTO: V této galerii je víc demotivačních citátů, než máte korun na účtu

Ti hloupější z nás však mnohem raději pracují za minimální mzdu, a ti nejhloupější z nás si dokonce k práci přivydělávají o víkendech na brigádách. Takovým lidem říkáme nenažraní Čecháčci. Tu víkendovou brigádu mají stejně jen proto, že během prvního týdne od výplaty všechno naházeli do beden, takže jim nic jiného nezbývá než makat. Pracovat hodně za málo peněz není uspokojivé. Mnohem lepší je přece logicky nepracovat vůbec za málo peněz. Ušetříte čas a energii. A právě na těchto principech stojí náš sociální systém.

Po celém internetu se válí tuny motivačních citátů, které vás mají přimět k tomu, abyste se snažili pracovat na sobě nebo abyste cvičili, četli si, přemýšleli, bojovali za své sny, milovali lidi, byli odlišní, žili naplno, odpouštěli druhým, poučovali se ze svých chyb a hlavně neztráceli čas. To je sice hezké, jenže stále byste neměli zapomínat na to, že jste jen hromada hnoje, co vzešla ze země a vrátí se do ní. Radši byste se měli dívat na věci z té druhé stránky. A právě k tomu slouží takzvaná demotivace.

Pokud sami naopak patříte mezi úspěšné lidi a rádi byste zjistili, jak to chodí na opačné straně barikády, tak pro vás máme velkou demotivační galerii, která vás donutí se zabít, i když jste majitelem činžovního domu na Václaváku, máte doma silikonovou manželku a v garáži vám stojí nechutně velká sbírka veteránů.

Ferrari  Lakatoš

Je tu období výplat – automaty jsou nakrmený a konečně dávaj

Komentáře