Neúmyslně komediální snímek s halucinující teenagerkou a mluvícím hot dogem v hlavních rolích byl vyprodukován před více jak padesáti lety při snaze odradit americkou mládež od zakušení oblíbené drogy.

Roku 1969 vznikla série vzdělávacích protidrogových snímků s názvem „Case Study“, kterou vyprodukovala společnost Lockheed Corporation, dodávající letecké armádní technologie. Nejbizarnějším z dílů se bezesporu stala část věnovaná oblíbené halucinogenní droze 60. let – LSD.

FOTO: Bizarní protidrogový snímek „Case Study: LSD“ z roku 1969

Bizarní protidrogový snímek „Case Study: LSD“ z roku 1969 - content_case_study_lsdBizarní protidrogový snímek „Case Study: LSD“ z roku 1969 - twertgBizarní protidrogový snímek „Case Study: LSD“ z roku 1969 - MV5BMWMxZDJkY2QtOTFkOS00NDUyLWI4MjItZDQzNTBiYTVmMGVhXkEyXkFqcGdeQXVyMTEzNzczMA@@._V1_Bizarní protidrogový snímek „Case Study: LSD“ z roku 1969 - content_Screen_Shot_2017-07-12_at_11.36.06_PMBizarní protidrogový snímek „Case Study: LSD“ z roku 1969 - twetwefs
Další fotky
Bizarní protidrogový snímek „Case Study: LSD“ z roku 1969 - 44828C1D00000578-0-image-a-37_1505902780110

Osmnáctiletá dívka v něm ze zvědavosti požije na večírku nabízenou drogu, vyprávělo jí o ní už přeci tolik kamarádů. K jejímu zklamání se nic moc neděje a tak s kamarádem, který je taky na tripu, vyrazí do města na jeden pořádný americký hot dog.

Hořčice, kečup a další dobroty navrch jako obvykle. V ten moment však vše běžné končí, z noční snahy o zahnání „munchies“ se stane noční můra. Při pokusu o mlsný kousanec se v okolí rozezní děsivý křik. A znovu a znovu a znovu.

Pár (kamarád se mezitím stihl naladit na stejnou halucinaci) během pár chvil rozluští původ křiku – to se svůj život pokouší zachránit párek bezbranně ležící v teplé housce, kterému nyní dokonce narostl obličej.

Hot dog se jim snaží vysvětlit lidskou řečí, že ho nemohou sníst, protože má doma ženu a sedm dětí, které musí uživit. V panice a s myšlenkou blížící se smrti však párek nedokázal přestat hlasitě řvát a tak jej dívka ve snaze jej utišit hodila na zem a zašlápla.

Policie odhalila ilegální pěstírnu paprik: Je to lepší byznys než tráva, tvrdí dopadení dealeři

V tu chvíli si dívka uvědomila svůj hrůzný čin. Párek chladnokrevně zavraždila. S výkřikem tak utíká do neznáma noční ulice…

Tak co? Jste již dostatečně odrazeni od drogových experimentů?

Jan Králík

Komentáře