Italský mafián úspěšně unikal policii od roku 2014. Nedávno však šlápl vedle a svůj vzácný čas na svobodě si nečekaně zkrátil. Na vině je láska k jídlu – se ženou si totiž založili youtubový kanál s pořady o vaření.

Padesátitříletý Marc Feren Claude Biart byl až do minulého týdne přes šest let na útěku. Mafián pracoval pro italskou zločineckou organizaci ‚Ndrangheta, jejíž hlavní působiště je v Kalábrii a která je nyní považovaná za nejmocnější mafii v Itálii vůbec a jednu z nejvlivnějších ve světě.

Biart měl na starosti pašování kokainu do Nizozemí. Právě kokain je hlavní položkou, se kterou ‚Ndrangheta obchoduje – většina z kokainu v Evropě projde jejíma rukama.

FOTO: Hledaný italský mafián několik let unikal zatčení. Klec nad ním spadla poté co přidal kulinářskou show na YouTube

Hledaný italský mafián několik let unikal zatčení. Klec nad ním spadla poté co přidal kulinářskou show na YouTube - marc-feren-claude-biart-arrestedHledaný italský mafián několik let unikal zatčení. Klec nad ním spadla poté co přidal kulinářskou show na YouTube - police-with-marc-feren-claude-biartHledaný italský mafián několik let unikal zatčení. Klec nad ním spadla poté co přidal kulinářskou show na YouTube - marc-feren-claude-biart-deplaningHledaný italský mafián několik let unikal zatčení. Klec nad ním spadla poté co přidal kulinářskou show na YouTube - _117757316_mafiawalkreutersHledaný italský mafián několik let unikal zatčení. Klec nad ním spadla poté co přidal kulinářskou show na YouTube - 54ffb0acd2fe9-chefprep-de
Další fotky
Hledaný italský mafián několik let unikal zatčení. Klec nad ním spadla poté co přidal kulinářskou show na YouTube - iStock-911458892

Na rozdíl od 350 dalších kriminálníků z okruhu mafie ‚Ndrangheta, s nimiž právě probíhá jeden z největších procesů v italské mafiánské historii, Biart úspěšně utíkal, ukryt v Dominikánské republice, spravedlnosti.

Dlouhé chvíle si pašerák zřejmě rozhodl krátit jinou zábavou – spolu s manželkou nedávno založil youtubový kanál, na jehož videích bok po boku představili své kulinářské dovednosti.

„Buď vyhraju, nebo zemřu“, řekl maratonský běžec. Stal se první novodobou obětí olympijských her

I když své tváře pečlivě skrývali před kamerou, Biart opomenul, že i jeho unikátní tetování mohou odhalit jeho identitu. Díky nim se podařilo Biarta pozitivně identifikovat. Minulý týden byl tak z karibského ráje vydán zpátky do Itálie, kde stane před soudem.

Jan Králík

Komentáře