Texaští policisté si zprvu mysleli, že volající muž trpí následkem konzumace marihuany halucinacemi. Když však ke znepokojenému občanovi a jeho přátelům dorazili, v opuštěném domu opravdu nalezli divokou kočkovitou šelmu. O nevšedním incidentu informoval v pondělí večer zpravodajský portál bbb.com.

Tygr se podle policejního prohlášení našel v zamčené kleci v garáži. Kromě pár balíčků s masem, pohozených vedle klece, se zde neobjevil jediný náznak toho, že by polorozpadlou budovu někdo aktuálně obýval. Houstonské policejní oddělení sdělilo tisku, že je nyní vyšetřováno, jak se maso na místo dostalo, respektive kdo ho do domu přinesl.

Osli byli často využíváni pro přenos zbraní. Na fotografii z roku 1930 můžete vidět osla s raketometem na zádech

Zvířata ve službách armády. Delfíni hledající podmořské miny nebo netopýři používaní jako časované bomby

Muž, který incident policii ohlásil, chtěl podle svých slov v opuštěném domu s přáteli kouřit marihuanu. „Nejdříve jsme se jich zeptali, jestli jsou pod vlivem drog, nebo jestli skutečně viděli tygra,“ řekl Jason Alderete z houstonského policejního oddělení. Podle vyšetřovatelů byla klec v dezolátním stavu a je veliké štěstí, že se zvíře nedostalo na svobodu. I přes tygrovo klidné chování bylo nezbytné ho uspat odstřelovací puškou a následně převézt na nezveřejněnou lokalitu.

Tygři pocházejí z jižní a jihovýchodní Asie, také z východní části Ruska. Dnes jsou ohroženým druhem, odhaduje se, že ve volné přírodě jich zůstává méně než 4000.

Michal Švehla

Chrabrý vojín jménem Wojtek: jak se z mláděte medvěda hnědého stal udatný voják a výsostný symbol polské armády

Komentáře