Tohle není kapitola z dějepisu a ani se nevracíme v čase o tisíce let. Jen to vypadá, jakoby se letos hodinářské značky domluvily. Téměř na povel totiž představily hodinky se zeleným číselníkem a s pouzdrem z bronzu. To díky nošení mění barvu a dostává specifickou patinu. Stanou se jedinečné, což ocení hlavně muži s citem pro styl.

Baume & Mercier: Clifton Club Bronze Automatic

Tady se letos netroškařilo. Značka Baume & Mercier představila rovnou čtyři nové modely v bronzu s černým, hnědým, modrým a samozřejmě zeleným číselníkem. Zelená je totiž v hodinařině barvou roku 2019. Pouzdro o rozměru 42 mm ukrývá automatický strojek s rezervou chodu 42 hodin a číselník nabídne ukazatel data na pozici 3. hodiny. Stojí 68 900 Kč a prodává je například Carollinum, Koscom.

Baume & Mercier Clifton Club Bronze

Montblanc: Montblanc 1858 Geosphere Limited Edition

Už loni představená kolekce 1858 Geosphere se prodává téměř sama. Není tedy divu, že se letos dostalo i na trendy zelenou. V limitované edici 1858 kusů byly uvedeny hodinky se světovým časem a polokoulemi na číselníku. Druhou časovou zónu znázorňuje subčíselník na pozici 9, severní a jižní polokoule pak napoví, kde je momentálně noc a den. Za 156 000 Kč lze pořídit v Carollinum, Klenotnictví Dušák či butiku Montblanc.

Montblanc 1858 Geosphere Limited Edition

Oris: Big Crown Pointer Date 80th Anniversary Edition

Některé designové počiny nejsou omezeny časem a jejich estetická hodnota přetrvá věky. Tak je tomu i v případě klasických hodinek, tentokrát uložených do bronzu, od Oris. Původně, před osmdesáti lety, sloužily letcům, proto ta nepřiměřeně velká korunka. Dnes jsou s velikostí pouzdra 40 mm vyhledávaným modelem pro všechny, kdo ctí mechanické hodinky ze Švýcarska a zároveň za ně nechtějí utratit majland. Hodinky s cenovkou zhruba 50 000 Kč lze poptat v Koscom.

Oris Big Crown Pointer Date 80th Anniversary Edition

IWC: Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar Spitfire

Pouhých 250 kusů dělá z této limitky horké zboží. Hodinky IWC jsou díky silné tradici v naší zemi velmi populární… Letos se v kolekci pilotek potkáte hned s několika modely v bronzu, k nimž skvěle ladí zelený číselník. Nám se nejvíc líbí právě věčný kalendář, jehož mechaniku automatického nátahu lze pozorovat skrze safírové dýnko, při plném natažení půjdou sedm dní. Tyhle skvosty vyjdou na 832 100 Kč. Objednat se dají v Carollinum, Klenotnictví Dušák.

IWC Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar Spitfire

Zenith: Pilot Type 20 Chronograph Adventure

Jestli jsou některé pilotky žijícím fenoménem, tak jsou to ty od švýcarské značky Zenith. Chronograf v 45mm bronzovém pouzdře pohání legendární strojek El Primero s frekvencí setrvačky 5 Hz. K hodinkám je v balení k dispozici dvojice řemínků, jeden v maskáčovém duchu, z krokodýlí kůže s kaučukovou stélkou, druhý stejně vyvedený v khaki zelené teletině. Cena se pohybuje okolo dvou set tisíc, prodává Kl. Dušák.

ZENITH Pilot Type 20 Chronograph Adventure

Exkluzivní časomíry: Jak vypadají hodinky za pět, ale i za třicet milionů korun?

 

Komentáře