Když hrát v Hamletovi, tak hned na dvou prestižních divadelních scénách najednou. Když se objevit v seriálu, tak v pořádně náročné roli, která nenechá jedno oko suché. Když být v pohádce, tak jedině v té, co má premiéru na Štědrý večer. A když si jít po ránu zaběhat, tak jedině s maratonskými ambicemi.

Sako Louis Vuitton, info o ceně v obchodě; hodinky Star Legacy Automatic Date 39, limitovaná edice 1 786 ks, 58 500 Kč; náramek Extreme 3.0, 8 700 Kč / kus; velký blok Extreme 3.0, 3 400 Kč; malý blok Extreme 3.0, 1 400 Kč; pero Starwalker Space Blue Metal Fineliner, 20 700 Kč, vše Montblanc.

Herec Filip Březina (28) si neklade nízké cíle a už teď je jasné, že rok 2024 bude milníkem v jeho kariéře. Od 7. prosince ho můžete vídat na prknech Národního divadla, kde jsme se s ním koncem listopadu potkali. Při příležitosti obhlídky nového teritoria jsme ho vybavili odolnými doplňky z kolekce Montblanc Extreme 3.0, které obstojí v těch nejnáročnějších

Bunda, 136 620 Kč; rolák, 23 140 Kč; kalhoty, 23 240 Kč, vše Brunello Cucinelli; tyrkysová brašna, 26 700 Kč; zelená brašna, 26 700 Kč; černá brašna, 26 700 Kč, pouzdro na karty, 4 800 Kč, vše Extreme 3.0, Montblanc.

Pokud jste neměli šanci vidět jeho krasojízdu v Chaplinově hře Diktátor, kde si střihl dvojroli diktátora v Tománii a židovského holiče (za ni mimochodem získal širší nominaci na cenu Thalie), nebo nejste fanoušky seriálových detektivek, čertovský obličej herce Filipa Březiny vám možná doposud unikal. Nejspíš tomu tak bylo i ve filmu Zátopek, kde se doslova mihl. Zahrál si totiž Jana Krupičku, běžce, kterému se podařilo Zátopka v běhu porazit. To všechno bylo. Teď však přichází období, kdy si ostravského rodáka s ostrými rysy a nezaměnitelnými kudrnami chtě nechtě musíte všimnout.

Bunda, 63 000 Kč; kalhoty 16 660 Kč; svetr, 37 800 Kč, vše Zegna; zelené psaníčko Extreme 3.0, 14 000 Kč; kufr #MY4810, 20 300 Kč; černá aktovka Extreme 3.0, 29 200 Kč; zelené pouzdro na karty Extreme 3.0, 6 900 Kč, vše Montblanc.

Hamlet & Hamlet

Nestává se často, aby si diváci v jednom městě mohli vybrat mezi dvěma nastudováními Shakespearova Hamleta. Praha však má to štěstí a Filip Březina u toho nesmí chybět. 7. prosince bude mít premiéru Hamlet v Národním divadle v režii Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského, kde si zahraje Laerta. O pouhý den později proběhne v Divadle ABC repríza Hamleta v režii Michala Dočekala, kde Filip už dva roky hraje Horatia. „Horatio je Hamletův nejlepší kámoš, intelektuál, co se moc nepere a spíš přemýšlí. Laert je ten, kdo ho zabije, a musím říct, že k mému temperamentu a mé energii mnohem víc sedí právě tahle postava. Přeci jen mám ty ostravské kořeny, že jo,“ směje se Filip.

Sako, 70 900 Kč; vesta, 28 500 Kč; kalhoty, 22 500 Kč, vše Fendi; stříbrný batoh Extreme 3.0, 36 900 Kč; stříbrná peněženka Extreme 3.0, 7 600 Kč; hodinky 1858 Geosphere 0 Oxygen South Pole Exploration, limitovaná edice 1 990 ks, 190 700 Kč, vše Montblanc.

Klíč svatého Petra

Ať se vám to líbí, nebo ne, Filip s vámi letos bude u štědrovečerní večeře. Ale nebojte, porci navíc chystat nemusíte. Objeví se totiž v nové vánoční pohádce, kde si zahraje jednoho ze zlodějů klíče od nebeské brány. Na nové pohádky se člověk většinou koukne, a buď se při jejich sledování přitrouble usmívá, nebo nad nimi mávne rukou. Štědrovečerní pohádka je však něco jiného. Mezi lidmi rezonuje a hlavní hrdinové se mohou stát miláčky národa, nebo naopak nenáviděnými Grinchi. „Od vánoční pohádky jsou vždycky velká očekávání a v recenzích pak většinou dostanou hodně na frak. Já si ty komentáře samozřejmě čtu, takže se musím dopředu obrnit. Ale věřím, že se ta pohádka bude líbit. Ono je těžké se zavděčit něčím novým. Všechno už tu totiž bylo. Dokonce i Disney v poslední době předělává Sněhurky a Malé mořské víly.“

Kabát, 104 140 Kč; kalhoty, 18 410 Kč; rolák, 21 940 Kč, vše Dolce & Gabbana; černý batoh Extreme 3.0, Montblanc, 28 000 Kč.

Smysl pro tumor

Ve své zatím největší roli se Filip objeví na obrazovkách České televize už začátkem ledna. To bude mít premiéru osmidílný seriál Terezy Kopáčové Smysl pro tumor, který, jak název napovídá, je plný černého humoru. Filip si v něm střihne hlavní roli ambiciózního studenta neurochirurgie, lamače dívčích srdcí a úspěšného hráče ragby, kterému veškeré plány nabourá tumor. „Konečně to není žádná kriminálka. Viděl jsem první díl a musím říct, že je to super. Dobře napsané a samozřejmě bravurně zahrané,“ směje se. Aby také nebylo, když Filipovi na nemocničním lůžku nebude sekundovat nikdo jiný než Jiří Bartoška. Kvůli roli si Filip na půl roku oholil hlavu. Zůstalo mu jen obočí: „Když jsme ve stacionáři točili chemoterapii, ptal jsem se hlavní sestry, a bylo mi řečeno, že u téhle konkrétní chemoterapie obočí nevypadává,“ vysvětluje. Seriál vychází z belgického originálu, který vyhrál dvě mezinárodní ceny – Emmy a Prix Europa.

Kabát, 86 400 Kč; svetr 19 000 Kč; kalhoty 18 700 Kč, vše Gucci; stříbrná brašna Extreme 3.0, Montblanc, 26 700 Kč.

Blažek

Během našeho focení mne fascinuje, jak Filip bravurně zvládá pózy i improvizovanou přehlídkovou chůzi. Žádnou profesionální modelingovou zkušenost prý nemá a upřímně ho fascinuje i cena bundy Brunello Cucinelli, jejíž visačku zdobí částka 135 000 Kč. „Kdybych teď dostal tuhle částku, asi bych to všechno poslal na sbírku Dárek pro Putina. Nebo bych si koupil kolo. Pořádného Gravela,“ směje se. Přesto se na jeho profilu na ČSFD říká, že pracuje jako příležitostný model. Jak to tedy je? „Ale jo, občas to dělám. Teď jsem třeba fotil kampaň na novou kolekci Blažek na jaro a léto 2024. Vyleze to někdy v březnu a já se tak stanu na půl roku tváří téhle značky,“ říká, zatímco mu oblékáme kabát Gucci, který se mu zamlouvá mnohem víc než béžová bunda. Zatím má dobře našlápnuto, a pokud vše poběží, jak má, možná se jednoho dne objeví i v nějaké světové kampani.

Top, 40 000 Kč; sako, 63 000 Kč; kalhoty, 35 000 Kč; boty, info o ceně v obchodě, vše Dior; sluneční brýle, 9 630 Kč; tyrkysová brašna Extreme 3.0, 22 900 Kč; hodinky 1 858 Iced Sea Automatic Date, 83 900 Kč, vše Montblanc.

FILIP BŘEZINA (28)

Narodil se v Ostravě, kde také vystudoval hereckou konzervatoř. Už tehdy hostoval v Národním divadle moravskoslezském. V 18 letech odešel do Prahy, kde absolvoval DAMU. Později získal angažmá v Městských divadlech pražských a pravidelně se začal objevovat ve výrazných hrách divadla ABC. I když mnoho jeho her mělo během letošního roku derniéru, stále ho můžete vidět v představeních Vojna a mír, Petr Pan, Romeo a Julie, Faust, dvou představeních Hamlet nebo muzikálu Elefantazie. V televizi jste ho mohli vidět v celé řadě detektivních seriálů. V lednu se objeví ve slibné sérii Smysl pro tumor a už 8. února bude v bláznivé komedii Rudolfa Havlíka pronásledovat zmateného mimozemšťana, který místo v New Yorku přistane v malé vesničce u Brna. Potkat ho ale můžete i jinde. Filip je totiž vášnivý sportovec, který jezdí na kole, plave a běhá. „Naposledy jsem jel do Zvole a dal jsem si dvacetikilometrový okruh za hodinu 55,“ říká, jako by se nechumelilo. Nebojí se však ani náročnějších disciplín. Už třikrát se třeba zúčastnil ultramaratonu Beskydská sedmička, na kterém závodníci zdolají sedm beskydských vrcholů a uběhnou vzdálenost 101 km. Když běžel naposledy, celou trasu zdolal za 17 hodin a 21 minut. Jeho cíl je však dostat se pod 16 hodin…

Kabát a rolák, oboje Hermès, info o ceně v obchodě; brýle, 10 450 Kč a sluchátka MTB 03, 9 900 Kč, oboje Montblanc.

Text: Petr Jansa
Foto: Petr Jandera
Asistent fotografa: Jan Přibylský
Styling: Jano Kimák
Make-up a vlasy: Soňa Šajdáková
Za umožnění fotografování děkujeme Národnímu divadlu Praha, www.narodni-divadlo.cz

Komentáře