Náš výběr hodinek zahrnuje ty nejexkluzivnější hodinkářské modely letošního roku a ukazuje, že i tak běžná a prostá věc, jako každodenní plynutí času, se dá měřit neuvěřitelně krásně (a) složitě.

1. MB&F Horological Machine N°6 SV

Vesmírná loď mezi hodinkami, inspirovaná designem „streamline modern“ z 30. let minulého století, pro který jsou typické dlouhé pruhy na boku budov, autobusů, vlaků či aut. A tyto pruhy opticky prodlužují bočnice platinového pouzdra. Jedno jediné pouzdro se vyrábí celý měsíc! Tvar pouzdra završuje 11 dílů safíru, přilepených k sobě speciálním lepidlem. V kopulích najdete odděleně hliníkové disky s hodinami a minutami, o nátah se starají v zadní části umístěné turbíny.

Cena: 11 955 000 Kč

Luxusní-hodinky-MBF-HM6-SV-Sapphire-Vision

2. HYT H2 Tradition

Extravagantní hydromechanické hodinky využívají systém dvou pístů. Ty v kombinaci se šnekovou vačkou vtlačují tekutinu do skleněných trubek a po dosažení konce stupnice ji v minutovém intervalu opět vypustí. Písty jsou uložené ve tvaru V, motocyklista by tedy řekl, že v hodinách pracuje vidlicový dvouválec.

Cena: 5 660 000 Kč

HYT-H2-Tradition-Mush-300-CMJN

 

3. Cartier Rotonde de Cartier Astromystérieux

Nejnovější inkarnace mysteriózních hodinek, které poprvé vyrobila dílna Louise Cartiera v roce 1912. Celý číselník se zdánlivě otáčí v prostoru daném hodinou, kolem dokola. Strojek je upevněný na safírovém disku, jehož uchycení a ozubení je patrné při pohledu pod obvodový číselník s římskými číslicemi. Na strojek jsou přihlášené hned tři patenty.

Cena: 4 840 000 Kč

Cartier-Rotonde-Astromysterieux-aBlogtoWatch-1

 

4. Omega Globemaster Master Chronometer

Vůbec první hodinky s novou certifikací přesnosti Master Chronometer, kterou Omega vyvinula společně se švýcarským institutem METAS. Číselník ve tvaru „pie pan“, tedy jakéhosi pekáče na koláče, upomíná na slavný model Constellation z roku 1952.

Cena: 170 500 Kč

CO_Globemaster_fuite_130.33.39.21.03.001

 

5. Montblanc Heritage Chronométrie Chronograph Quantiéme Annuel

U této kombinace chronografu s ročním kalendářem má číselník celkem deset ruček. Pouzdro je vyrobené z červeného zlata a kožený řemínek z aligátora vznikl ve vlastních dílnách Montblanc Pelletteria ve Florencii.

Cena: 529 000 Kč

Montblanc-Heritage-Chronometrie-Chronograph-Quantieme-Annuel–aBlogtoWatch-3

 

6. Audemars Piguet Royal Oak Double Balance Wheel Openworked

Hodinky s dvojicí setrvaček se souběžným pohybem (systém „Dualbalance“), které tu neslouží pouze jako architektonicko-estetický prvek, ale přispívají i k vyšší přesnosti.

Cena: 1 184 000 Kč

 

Audemars-Piguet-Royal-Oak-Double-Balance-Wheel-Open-Worked-steel-three-quarter-thumb-1600x1067-28127

7. IWC Big Pilot’s Watch Annual Calendar Edition „Le Petit Prince“

Nové pilotní hodinky řady Antoine de Saint Exupéry s Malým princem stojícím na zlaté planetě. Hodinky mají roční kalendář, strojek s automatickým nátahem a sedmidenní rezervu chodu.

Cena: 1 020 000 Kč

iwc-schaffhausen-big-pilots-watch-annual-calendar-edition-le-petit-prince-0

 

8. H. Moser & Cie. Perpetual Calendar Heritage Limited Edition

Náramkové hodinky inspirované kapesními hodinkami na oslavu 10. výročí značky. Přední a zadní kryt ve stylu kapesních hodinek je zdobený emailem „cloisonné“ a giloší. Číselník je zdobený emailovou technikou „Grand Feu“, která odkazuje na dějiny hodinářství. Vrchní kryt se otevírá tlačítkem. Černé římské číslice označují hodiny, hodinová a minutová ručka je modřená, což platí i pro ručky rezervy nátahu a malé sekundové. Třetí centrální ručka je černá a ukazuje pomocí dvanácti indexů měsíce v roce. Ve velkém okénku na pozici 3. hodiny se zobrazuje datum, zobrazované na dvou discích.

Cena: 6 500 000 Kč

PicMonkey Collage

9. Christophe Claret Soprano

Nové provedení čtyři roky starého modelu Soprano je vyrobené ve třech sériích po osmi kusech. Inovace spočívá ve využití nových materiálů a nových barevných kombinacích. Uvnitř pracuje strojek regulovaný minutovým tourbillonem. Minutová repetice pomocí systému čtyř gongů a kladívek odbíjí v rytmu westminsterské zvonkohry (uslyšíte na videu níže v čase 1:13), vyznačené v notách na titanovém okruží transparentního dýnka.

Cena: 14 725 000 Kč

Christophe-Claret-Soprano-WG-Rouge

10. Kari Voutilainen GMT-6 Watch

Nezávislý finský hodinář nedávno ke svému švýcarskému ateliéru, ve kterém s ním pracuje 15 lidí, přiřadil studio Comblémine. Tam se vyrábějí luxusní číselníky, a také číselník modelu GMT-6. Po technické stránce je v tradičně subtilním 39mm pouzdře uložený strojek vlastní výroby, který využívá volnou setrvačku. Rezerva nátahu je 65 hodin. Tyto hodinky existují pouze v jediném exempláři.

Cena: asi 3 000 000 Kč

Voutilainen GMT-6 Only Watch Enamel Dial 2

11. Hysek Verdict Double Tourbillon

Trend kovově zbarvených safírových číselníků je typický pro hodinky značky Hysek, kterou v roce 1997 založil a následně prodal Jorg Hysek. Na číselníku pracovali hodináři údajně dva roky a výsledek opravdu stojí za to. Pod jeho plochou jsou například vidět celý disk pro indikaci data i dvojitý platinový mikrorotor, či přesněji řečeno dva mikrorotory: platinový na straně číselníku a zlatý na spodní straně strojku. Oba jsou umístěné v jediném keramickém ložisku, které nevyžaduje mazání. Kalibr HW06 je vůbec první strojek na světě, jenž disponuje dvojicí tourbillonů a automatickým nátahem. Rezerva chodu činí celých 45 hodin.

Cena: 5 650 000 Kč

Luxuori-Hysek-Verdict-Double-Tourbillon-L_90034211

12. Jaeger-LeCoultre Tribute Gyrotourbillon

Hodinky s dvouosým létajícím tourbillonem, jehož vnější klec vykoná jedno otočení za minutu a vnitřní za 12,6 sekund. Nová architektura strojku, která rotující platformu obepíná, je skeletovaná a ručně zdobená. Zobrazení času doplňuje indikátor noci a dne.

Cena: 9 156 000 Kč

Jaeger-LeCoultre-Reverso-Tribute-Gyrotourbillon-aBlogtoWatch-1

Exkluzivní časomíry: Jak vypadají hodinky za pět, ale i za třicet milionů korun?

Komentáře