Většina značek musí s každou další sezónou obhajovat svou pozici. Návrháři si před každou přehlídkou křečovitě drží ruce s managementem a modlí se, aby byla jejich práce přijata dobře.

Móda je stresující byznys. Pak jsou ale značky, které mají natolik pevnou pozici, že nás už ani nenapadne pomyslet na neúspěch. Jednou z takových značek je Cartier.

Francouzský klenotnický dům, který elegantním a nenásilným způsobem proplul celým stoletím a triumfálně vstoupil do nové éry sociálních médií. Ač nepřichází o svůj vysoký status, Cartier se stal módní záležitostí. A to taky není snadné udělat (Ehm, Kors, Ehm).

„Hřebíková“ kolekce Juste un Clou.

Pořídit si kousek od Cartiera má mnohem větší hloubku než pouhý „mám na to“ efekt. Při nákupu totiž začínáte novou tradici ve vaší rodině. Můžete si totiž být jistí, že za padesát let předáte hodinky nebo prsten svým potomkům a kvalita zůstane nezměněná. Cartier je v dobrém slova smyslu zmražený v čase, protože i po desítkách let nošení budou hodinky fungovat a šperky zářit.

Model Tank de Cartier jsou hodinky, které se prodávají už sto let a tento rok slaví narozeniny. V tehdejší době šlo o něco naprosto nového, neviděného a téměř až drzého, protože naprosto rozbourával konvence a tradice. Nosil je Alain Delon, Andy Warhol, vévoda z Windsoru, Madonna nebo Claire Underwood z House of Cards.

Zajímavý fakt: Wallis Simpson a Edward milovali Cartier a často si dávali dárky. Před několika lety byla velká aukce jejich pozůstalosti, a právě Madonna koupila náramek s panterem a hodinky Tank. Oba dva šperky pak využila ve filmu W.E., který režírovala.

Náramek Cartier, který patřil évodkyni z Windsoru.

V dnešní době je Cartier bezpochyby nejznámější pro své šperky a hodinky. Ikonická LOVE linie s náramky, k jejichž nasazení potřebujete šroubovák nebo hřebíkové náramky z kolekce. Tam ale působnost nekončí. Krom parfémů můžete svůj šatník vybavit i nejluxusnějšími koženými doplňky.

Linie interiérových doplňků Cartier.

Cartier nyní uvedl linii bytových a interiérových doplňků. Nejde ale o úplnou novinku. Cartier totiž vyráběl doplňky ve stejné době, v jaké Wallis Simpson nosila jejich šperky. Vzpomeňte si na jakýkoliv art deco film a můžete vsadit království, že tam někde leží hodiny, budík nebo třeba stolní pero. I v obou filmech Toma Forda nenápadně čas od času leží nějaký kousek.

Komentáře