V pořadí 25. film s Jamesem Bondem – No Time To Die – půjde do kin v dubnu 2020. Značka Omega však už nyní prozradila podobu hodinek, které bude 007 ve filmu nosit. Tyto časomíry se staly součástí aktuální kolekce.

Nová edice Seamaster Diver 300M 007 byla navržena s ohledem na armádní standardy. Na vývoji se dokonce podíleli Daniel Craig a producenti filmů 007. Omega s hercem často komunikovala a čerpala z jeho mimořádné znalosti charakteru Jamese Bonda, aby porozuměla požadavkům, které by hodinky měly splňovat.

Craigův vliv a rady hrály ve výsledku důležitou roli: „Když jsem pracoval se značkou Omega na návrhu hodinek, shodli jsme se, že pro 007 jako bývalého vojáka budou klíčové lehké hodinky. Doporučil jsem také přidat nějaké vintážní detaily a barvy, aby dostaly jedinečný styl. Výsledek je neuvěřitelný.“

Časomíra o průměru 42 mm je z titanu třídy 2. Ze stejného materiálu jako pouzdro je i pletený náramek s inovativní nastavitelnou sponou. Titan je pevný a lehký materiál, ideální kombinace pro agenta v utajení.

Omega dokázala hodinky ještě více odlehčit použitím hliníkového číselníku a lunety s hnědou patinou. Klasický vzhled doladil vintážní odstín barvy Super-LumiNova, která vyplňuje potápěčskou stupnici, černé ručky a indexy.

Na zadní straně hodinek je gravírována řada čísel. Ta odpovídají formátu skutečných vojenských hodinek. Číslo 0552 je kód pro námořní personál, zatímco 923 7697 je označení potápěčských hodinek. Písmenem A se značí šroubovací korunka. 007 je ikonické číslo Jamese Bonda a poslední údaj 62 je rokem vydání prvního filmu s ním.

Nové hodinky jsou vybaveny systémem Naiad Lock, který se postará o dokonalé zalícování a zarovnání nápisů po obvodu zadního dýnka. Za ním se ukrývá výjimečný Co-Axiální kalibr Omega 8806 Master Chronometer, jenž dosahuje nejvyšších standardů chronometrické přesnosti a magnetické odolnosti. Do butiků Omega dorazí hodinky v únoru na skvělém titanovém náramku nebo na tmavě hnědém řemínku Nato s šedo-béžovými pruhy a rytinou 007 na přezce. Součástí balení je exkluzivní látkové pouzdro.

Jiří Hofbauer

Aston Martin DB5: Zákulisí restaurování auta Jamese Bonda

Komentáře