Aby šťastlivec, kterému se v loterii podařilo vyhrát multimilionovou částku, celý obnos okamžitě odmítl, se opravdu nestává často. Přesně to však udělal padesátiletý Brit z města Wolverhamptonu a měl k tomu opravdu zvláštní důvod.

Výhry, která činila skoro 3 miliony britských liber (cca 90 milionů českých korun), se muž zřekl zcela bezprostředně po zjištění, že peníze mají putovat právě k němu. Jelikož je tato situace bezprecedentní, příběhu se okamžitě chytila bulvární i nebulvární média a začala zjišťovat, proč se Brit částky, která mu mohla změnit život, chce tak rychle vzdát.

Španěl vyhrál v loterii 270 eur. Za oslavu v nočním klubu utratil přes 5000 eur a skončil za mřížemi

„Odmítám se o výhru dělit se svojí manželkou. Nemám nejmenší zájem se s ní o těch penězích dohadovat, hned by totiž měla hromadu plánů, jak je využijeme, respektive, jak je využije ona. A na to já prostě nemám náladu,“ sdělil novinářům s naprostým klidem „šťastný“ výherce. „Uvědomil jsem si, že peníze jen přidělávají starosti a lístek do loterie si kupuji už spíš ze zvyku, než z touhy vyhrát, proto jsem se rozhodl celou částku vrátit.“

Tiskové oddělení britské národní loterie vydalo prohlášení, že vzniklou situací se budou v příštích několika dnech intenzivně zabývat. Jedná se totiž o historicky první případ, kdy byla hlavní výhra odmítnuta.

Michal Švehla

Pozn.: V rámci kvalitní novinářské praxe je článek zcela vyfabulovaný. Zpráva je poplašného nebo jinak zavádějícího charakteru, proto by si ji neměl nikdo číst.

Skupina mužů si v Miami pronajala luxusní jachtu. Ta se potopila kvůli velkému množství prostitutek, které si na ni pozvali

 

Komentáře