Že peníze nepřinášejí štěstí, se můžeme doslechnout poměrně často. Povětšinou tedy od lidí, kteří moc peněz nemají a vlastně ani nikdy neměli. To ale neznamená, že na tomto rčení není přece jenom něco málo pravdy. Sám se o tom dostatečně přesvědčil Diego Fàbregas z Barcelony, který minulý týden v loterii vyhrál částku čítající zhruba 270 eur a ještě tu noc skončil na policejní stanici.

33letý Fàbregas, který žije se svou manželkou na okraji Barcelony, podle svých slov v životě nikdy nic nevyhrál, a proto chtěl i nepatrný úspěch v loterii řádně oslavit. Následky byly bohužel katastrofální.

Muž 14 let předstíral, že pracuje jako řidič kamionu. Nechtěl doma trávit čas se svou manželkou

„Celý svůj život makám, nikdy jsem nevyhrál ani cent. Když jsem zjistil, že mám vítězný tiket na necelých 300 eur, okamžitě jsem zavolal svým nejbližším přátelům a vydali jsme se oslavovat. Pro mě to byla skutečně jedinečná událost. Byl jsem v naprosté euforii a všem jsem kupoval drinky a tanečky na klíně,“ sdělil Fàbregas vyšetřovatelům poté, co nebyl v jednom z barcelonských nočních klubů schopný zaplatit vzniklou útratu a majitel podniku na něj zavolal policii. Útrata činila necelých 5 200 eur, na které ani výhra z loterie zdaleka nestačila. Na policejní stanici navíc záhy dorazila Fàbregasova manželka, kterou celá situace nijak nepotěšila. Svému choti přímo před policisty, kteří ho vyslýchali, pak sama dala jasné ultimátum. Pohrozila, že se s ním nechá rozvést, pokud neprodleně všechny peníze nevrátí. Viditelně otřesený muž okamžitě přislíbil spolupráci policii i manželce.

Michal Švehla

Pozn.: Zpráva je vyfabulovaná. Představa, že by skupina mužů v nočním klubu během oslavy utratila pouze 5 tisíc eur, je totiž naprosto naivní.

Muž vyloupil banku, našli ho opilého v baru jen pár metrů od místa činu. Svůj úspěch tam oslavoval s přáteli

Komentáře