Ministr kultury Lubomír Zaorálek v neděli odpoledne přislíbil finanční podporu herečkám, které díky koronavirové krizi přišly o zisky z natáčení. Vládní pomoc se však v tomto případě dotýký jen velmi úzké skupiny lidí. Převážně se jedná o účinkující z oblíbených rodiných pořadů Rychlý prachy a Fake Taxi.

Na otázku, proč finanční pomoc vláda poskytne pouze herečkým Rychlých prachů, Fake Taxi a několika dalších pořadů věnující se osudům mladých dívek v ulicích velkoměsta, nedokázal Zaorálek na tiskové konferenci uspokojivě odpovědět.

Nebezpečný kořen, který před deseti lety uvěznil paní Zdenu, byl konečně odstraněn lesní správou

„Rozpočet na podporu herců a hereček je omezený a museli jsme proto v tomto případě zvolit metodu losování. Stejnou šanci na finanční injekci tak mají úplně všichni. Výsledek losování je naprosto neznepochybnitelný a v žádném případě nevyjadřuje osobní preference moje, ani nikoho jiného,“ vysvětlovat ministr. „Herečky, které podporu obdržely si ji ale bezpochyby zaslouží, jelikož jejich herecké výkony mnohé z nás drží nad vodou i v takové době, jako je tato.“

Každá z hereček má nárok na 100 000 Kč.

„Další kolo slosování proběhne příští týden ve čtvrtek večer. Občané ho také poprvé budou mít možnost sledovat živě. O vládní podporu se tentokrát utkají účinkující z pořadů Instinkty Jaromíra Soukupa, Duel Jaromíra Soukupa a Premiér,“ prozradil na konci tiskové konference Zaorálek.

K Zaorálkovým slovům se na sociálních sítích začali vyjadřovat desítky nespokojených herců a hereček z celé České republiky, kteří považují tento způsob rozdělování vládních peněz za nemyslitelný. Sám Jaromír Soukup naproti tomu celou situaci považuje za velice „vydařenou“. Jelikož Soukup vystupuje ve všech nominovaných pořadech příštího týdne, a to většinou dokonce sám, může se ředitel TV Barrandov s nejvyšší pravděpodobnosti těšit na částku v rozmezí jeden až tři miliony korun.

Michal Švehla

Pozn.: V rámci dobré novinářské praxe je článek zcela vyfabulovaný. Zpráva je poplašného nebo jinak zavádějícího charakteru, proto by si ji neměl nikdo číst.

Komentáře