Richard Klinkhamer se stal poněkud bizarní celebritou díky svému zvláštnímu literárnímu „dílu“ o vraždě své manželky, jejíž tělo mezitím leželo po celou dekádu pohřbené pod jejich domem.

Narozen v Holandsku pár let před začátkem druhé světové války, vyrůstal Richard Klinkhamer v prostředí a době plného násilí. On sám byl v raném dětství svědkem znásilnění tety a vraždy strýce. Klinkhamerova matka měla poměr s příslušníkem SS, a tak byla rodina po válce ostrakizována. Klikhamer trávil dospívání v pěstounské péči, zatímco matka se živila jako prostitutka.

FOTO: Richard Klinkhamer zabil svou manželku, a pak napsal knihu o tom, jak ji mohl zabít

Richard Klinkhamer zabil svou manželku, a pak napsal knihu o tom, jak ji mohl zabít - richard-klinkhamer-in-his-homeRichard Klinkhamer zabil svou manželku, a pak napsal knihu o tom, jak ji mohl zabít - klinkhamers-old-houseRichard Klinkhamer zabil svou manželku, a pak napsal knihu o tom, jak ji mohl zabít - old-richard-klinkhamerRichard Klinkhamer zabil svou manželku, a pak napsal knihu o tom, jak ji mohl zabít - 763Richard Klinkhamer zabil svou manželku, a pak napsal knihu o tom, jak ji mohl zabít - 8noxsjuatmqm_wd1280
Další fotky
Richard Klinkhamer zabil svou manželku, a pak napsal knihu o tom, jak ji mohl zabít - 5133094Richard Klinkhamer zabil svou manželku, a pak napsal knihu o tom, jak ji mohl zabít - richard-klinkhamer-d799ba2a-2293-483c-8afd-5b04d3f00da-resize-750

V devatenácti letech se přidal do francouzské cizinecké legie a později se z něj stal spisovatel kriminálních příběhů. Už tehdy s jeho životem občas cloumal alkohol, krátká střízlivá pauza nastala, když se seznámil se svou budoucí druhou manželkou „Hanny“.

Zpočátku šťastné manželství nabralo pekelný směr po ztrátě Klinkhamerových úspor na akciovém trhu. Démon alkohol se ozval znovu a za zavřenými dveřmi kdysi poklidné domácnosti se odehrávaly nepříjemné bitvy. Hanny zmizela ze světla světa roku 1991.

Richard Klinkhamer u soudu.

Pro rodinné přátele byl Klinkhamer, který nahlásil manželčino zmizení, prvním podezřelým. Extenzivní prohlídka jejich domu však nepřinesla žádné důkazy spojující ho s vraždou a Klinkhamer se tak mohl dát věnovat svému běžnému životu. A psaní. O vraždě své manželky.

Svému vydavateli přinesl už po roce od zmizení Hanny manuskript, jehož hlavním tématem bylo: kdybych byl vrahem své manželky, zde máte sedm způsobů, jak mohla zemřít. Pro svou extrémní brutálnost bylo dílo vydavatelem odmítnuto. Klinkhamer například popisoval, jak by manželčino tělo mohl rozemlít v mlýnku na maso a zbytky naházet pouličním holubům – na to i odkazovalo jméno knihy: „Woensdag Gehaktdag“ („Středa, den mletí“). Vydavatel se Klinkhamera rovnou zeptal, zda svou manželku náhodou opravdu nezavraždil, na což Klinkhamer odpověděl, že: „Ještě není čas o tom mluvit.“

Vrah své oběti porcoval do hamburgerů. „Jsem hodně zvrácený člověk,“ křičel na policii při zatýkání

Šest let po zmizení manželky se Klinkhamer přestěhoval do Amsterodamu a nechal tak za sebou svou pochybnou minulost, včetně těla své ženy, kterou ve skutečnosti ubil při hádce větví, pohřbeného na zahradě v cementu. Netrvalo dlouho a noví majitelé domu se při renovacích prokopali až k hrůznému důkazu.

Klinkhamer byl po deseti letech od manželčiny vraždy odsouzen na sedm let ve vězení, propuštěn byl však už po dvou letech pro dobré chování. Zemřel vlastní rukou roku 2016 ve věku 78 let, jako jakási bizarní celebrita, neb jeho kniha si získala zástup několika fanoušků.

Jan Králík

Komentáře