Miluje pouště a miluje bizarní auta. Německá fotografka se tak vydala na místo, kde se spojují její dvě vášně – proslulý festival Burning Man. Na festival se pak vracela po několik let, aby nasbírala kuriózní materiál k vydání své nové fotografické knihy plné surreálních vozů.

Němka Alexandra Lierová od roku 2014 pravidelně navštěvuje nevadskou poušť Black Rock Desert, kde se na přelomu srpna a září tradičně koná festival Burning Man, během něhož se vyprahlá pustina na několik dní promění v živoucí bohémské městečko jak z jiného světa.

FOTO: „Mutant Vehicles“ z proslulého festivalu Burning Man

„Mutant Vehicles“ z proslulého festivalu Burning Man - DSC_4437_1„Mutant Vehicles“ z proslulého festivalu Burning Man - DSC_4225„Mutant Vehicles“ z proslulého festivalu Burning Man - _DSC8240„Mutant Vehicles“ z proslulého festivalu Burning Man - _DSC7823„Mutant Vehicles“ z proslulého festivalu Burning Man - DSC_4363_1
Další fotky
„Mutant Vehicles“ z proslulého festivalu Burning Man - _DSC7300„Mutant Vehicles“ z proslulého festivalu Burning Man - _DSC7413„Mutant Vehicles“ z proslulého festivalu Burning Man - _DSC7658„Mutant Vehicles“ z proslulého festivalu Burning Man - _DSC7796„Mutant Vehicles“ z proslulého festivalu Burning Man - _DSC8016„Mutant Vehicles“ z proslulého festivalu Burning Man - _DSC8143„Mutant Vehicles“ z proslulého festivalu Burning Man - _DSC8038„Mutant Vehicles“ z proslulého festivalu Burning Man - _DSC8387„Mutant Vehicles“ z proslulého festivalu Burning Man - DSC_4187_1„Mutant Vehicles“ z proslulého festivalu Burning Man - DSC_4462„Mutant Vehicles“ z proslulého festivalu Burning Man - DSC_4670_1

Kromě všemožných bizarních struktur i lidských kostýmů, uměleckých děl, stanů či obrovské sochy, jež se v rámci závěrečného ohňového rituálu promění v popel, se v dočasném městečku Black Rock City vyjímají i surreální vozy.

Právě na „automobily“, které však v ulicích párty osadu mohou jet pouze rychlostí 8 kilometrů za hodinu, se Lierová zaměřila. Ty nejkurióznější a nejúchvatnější ze strojů, včetně pyšných majitelů a tvůrců, představí ve fotografické knize „Mutant Vehicles“.

Bizarní Fly gejzír se zrodil omylem. Za psychedelickou strukturu v nevadské poušti může člověk

Pouští vás tak sveze třeba zmutovaný vysavač, nosorožec, maják, šnek, pirátská loď nebo chlupatý růžový králíček.

Jan Králík

Komentáře