Po dvouleté nucené pauze konečně proběhne 16. ročník festivalu Mighty Sounds. Nejnabitější line-up v historii festivalu se organizátorům po celou dobu covidovou podařilo udržet pohromadě. Ve dnech 8. – 10. července tak na letišti Aeroklubu Tábor mimo jiné vystoupí Social Distortion, Dropkick Murphys nebo Royal Republic.

Mighty Sounds je pojem, fenomén mezi českými hudebními festivaly! Nevážou se k němu žádné negativní asociace: vždy se na něj dostanete, nemusíte mít strach o lístky, nepanuje v něm drsná atmosféra, ani se nemusíte obávat, že přijdete o uši, není ani snobský, ani jej nesponzoruje žádná firma neoblíbeného politika, není ani hudebně výlučný a nepotkáte na něm zombie z hlubin socialismu, a když je vám dvacet nebo padesát, vždy se na něm budete skvěle cítit.

Jedinou negací je tradiční kňourání obyvatel okrajových čtvrtí města Tábora, že toho hluku je někdy příliš moc, což je ovšem poněkud absurdní tvrzení v porovnání se skutečnými chudáky z pražské Letné nebo Letňan, kteří zakoušejí celé léto, každý večer hudební atak a o nějaké zvukové hygieně si mohou nechat jenom zdát.

Takže pokud nejste impotenti v nápadech a svoji holku nezvete na nekonečné procházky a předražená kafíčka nebo po pětisté do kina, zvedněte zítra kotvy a vlakem, busem nebo autem se vydejte se do Tábora, na letiště Čapí dvůr, kupte si lístky a rozpusťte se v rozpustilé atmosféře SKA, REGGAE, ROCK’N’ROLL, ROCKABILY, INDIE ROCK a kdo to má rád tvrději, potká se u stage, kde se hraje PUNK, PUNKROCK A HARDCORE. Ovšem pokud vás nezajímá hudba, ale poflakování se a perfektní streetfood, tak na Mighty jste správně.

150 interpretů, 4 živé a 4 DJ stage, divadelní stan, turnaj ve fotbale, nohejbal, U-rampa, graffiti a další… Mighty není jen hudba, je to životní styl. Sice jen na tři dny, ale stojí za to jej prožít. Naplno a hlavně na vlastní uši, oči, kůži atd…

Více info: www.mightysounds.cz

Jiří Vrátný

Komentáře