Napadlo mě, že by bylo poměrně zajímavé sepsat, jak by asi mohl vypadat takový botník pro 3 typy lidí: businessmany, běžné smrtelníky a studenty. V komentářích pak můžete do posledního dechu diskutovat, jaké jsou základy pro vás.

Začneme tedy prvním dílem.

Kdo je pro mě businessman?
Není důležité, kolik vydělává peněz, ale jak žije den za dnem. Ve všední den chodí do kanceláře a na schůzky. Pohybuje se většinou jen z auta do kanceláře nebo do restaurace a zpátky. Venku moc času netráví.

O víkendu je buďto na golfu / tenise / squashi či opět v práci, protože splácí 5miliónovou hypotéku, manželka je nervózní a dítě stejně jen pořád řve.

A co by určitě měl takový člověk mít u sebe v botníku? Seřazeno v pořadí, v jakém bych doporučil jednotlivé páry nakupovat, když by se rozhodl pro kompletní obměnu botníku. Nebo s kvalitními botami teprve začínal.

Poznámka: Než nás zase někdo nařkne, že to je strašně hnusné promo na náš obchod, tak bych rád podotknul, že to vím. Je zbytečné to psát a otravovat s tím ostatní. Dokonce nás za to nominovali do finále Křišťálové lupy. Nicméně. V tom článku jsme použili výhradně fotky námi prodávaných bot Loake. Bylo to nejjednodušší. Jsou to naše fotky a výborně poslouží jako ilustrace typu popisovaných bot. Jestliže nás nemáte rádi nebo nemáte rádi Loake, tak si tam můžete dosadit jakoukoli jinou značku. 

Boty pro fajnšmekry: Jak probíhá renovace a kolik stojí?

1) Černé jednoduché oxfordky

Nejformálnější z kožených bot, hodí se na setkání s prezidentem (země nebo firmy), večerní společenské akce a v českých podmínkách i na každodenní pracovní schůzky, kterým stále dominují převážně černé obleky.

2) Druhý pár černých bot

Můžou to být boty typu derby (s otevřeným šněrováním) nebo jen trochu zdobnější oxfordky. Jsou potřeba, abyste mohli přes týden střídat alespoň 2 páry bot. Tak vydrží mnohem déle, protože vždy stihnou dokonale vyschnout a napínáky vyhladí drobné vrásky na kůži.

3) Víkendové casual boty

O víkendu je oblečení ležérnější, stejně tak boty. Můžete jít dvěma směry: buďto k semišovým botám nebo hnědým brogue. Oba dva druhy jsou mnohem neformálnější, ale přesto vypadají dostatečně reprezentativně.

5 typů bot, se kterými nešlápnete vedle

4) Když je v Praze abnormální hic

Táhne mě to sice do Měchenic, ale nejedu tam, protože jsem businessman :-). Spíš vytáhnu některé z mokasín – jednoduché černé penny loafers, hnědé semišové na víkend nebo jedny z driving shoes na dlouhé cesty nebo víkendové záležitosti.

5) Když přituhne

Zima se dá přežít bez problémů i v nízkých polobotkách, ale pro různé ad hoc situace se hodí být připraven. Pak jsou ideální volbou černé kotníkové boty, které bez problémů obstojí i s oblekem, ale jsou o něco teplejší.

Berte v potaz, že náš „businessman“ je jen velké zjednodušení, ale stejně jako jiné modely slouží, myslím, dobře.

Jak barevně sladit boty a kalhoty

V jakém pořadí jste si kupovali/si chcete kupovat své boty vy?

Komentáře