Nezáleží jen na tom, co má člověk v hlavě. Nebo na sobě. Důležité je také, co má na hlavě. Proto jsme vybrali 3 v současnosti populární účesy a dali je k posouzení člověku z nejpovolanějších – Thomasovi Barber Kožíškovi, zakladateli Thomas’s Barber Shopu. (V komentářích buďte ohleduplní. Ten člověk má břitvu. A ne jednu!)

Předávám slovo…

1) Side Part aneb Pěšinka (jako Ryan Gosling nebo Don Draper ze seriálu Mad Men)

don-draper-shrug

mgid-ao-image-mtv

Ryan, podle mě jeden z nejelegantnějších mužů Holywoodu.

Tenhle týpek ať má na sobě cokoliv, vždycky to vypadá dobře.

U něj prostě platí, že není důležitý, co nosím, ale JAK to nosím. Jeho vlasy i vousy jsou světlé a umí to dobře kombinovat. Dvoudenní strniště mu dodává na mužnosti, protože hladce oholen by vypadal jako premiant anglické internátní školy.

Ryanův účes na obrázku je podle mě mezifáze, kdy si chce nechat narůst dnes velice moderní účes, tj. strany velice krátké a na vrchu nad čelem a temeni naopak hodně dlouhé.

Vyřešil to množstvím pomády, kterou si ulízl patku a vzadu účes rozcuchal. Upřímně pánové, kdo by takhle nechtěl vypadat?

2) Undercut (jako David Beckham)

Former England footballer David Beckham carries the Olympic torch as it arrives at RNAS Culdrose air base in Cornwall, south-west England

David – je právem označovaný jako módní ikona. Je prototypem metrosexuála a právě on určuje účesovou módu už několik let. Jen vzpomeňte na jeho číro před lety? Dodnes to nosí v různých modifikacích miliony mužů po celém světě.

Jeho účes na obrázku je opět to, čím David určil styl účesu, který je právě IN.

Pozornost věnujte úpravě jeho vousů, jako vždy dokonale ladí s jeho účesem a stylem.

Moderní muž dnes dokáže kombinovat svůj účes právě s úpravou vousů. Návrat knírků jsme zaznamenali už i u nás. Právě přechod mezi vousy a vystříhanými stranami s extrémně dlouhým vrškem je dokonalým dílem stylu a práce jeho holiče.

3) Buzz cut, short cut (krátké vlasy, „na ježka“)

justin-timberlake-est-la-quatrieme-place-0c8c6c5ec2fd9dcd0a238d2ab78d8164-large-1076641

Justin je fešák, ale tady spíš vynikají jeho vybělené zuby a jiskra v oku, ve které se odráží vzpomínka na to, jak asi dováděl s Jessicou Bielovou. Možná to byla právě Jessica, kdo ho ojel strojkem, aby ušetřil za holiče. I u Justina stojí za zmínku jeho vousy, možná z pohodlnosti, možná k doladění stylu si nechal dvoudenní strniště, každopádně lepší než účes.

S materiálem, jako má Justin, by toho šlo udělat víc a zvládli by to i u Kliera.

Komentáře