Nejnovější model sportovních bot německé společnosti Puma způsobil na sociálních sítích nevídaný rozruch. Řada zákazníků si po zakoupení nových tenisek uvědomila, že jejich nová obuv nápadně připomíná samotného vůdce nacistického Německa Adolfa Hitlera.

Cena modelu Storm Adrenaline byla v reakci na nespokojenost některých zákazníků snížena z původních 90 amerických dolarů na polovinu. V tuto chvíli jsou již nové boty na oficiálních stránkách Pumy vyprodány. V červenci minulého roku se podobný kousek povedl i společnosti Nike, když představili nový model Air Max FF 720, a ten svým designem rozpoutal podobné peklo. Proč? Podívat se můžete v naší fotogalerii.

FOTO: Prohlédněte si nové boty, kterými společnost Nike rozpoutala na sociálních sítích hotové peklo

Prohlédněte si nové boty, kterými společnost Nike rozpoutala na sociálních sítích hotové peklo - 1_PAY-Nike_Shoe_Iron_6_TRIANGLENEWSjpegProhlédněte si nové boty, kterými společnost Nike rozpoutala na sociálních sítích hotové peklo - Screenshot 2019-06-19 at 23.26.18Prohlédněte si nové boty, kterými společnost Nike rozpoutala na sociálních sítích hotové peklo - Screenshot 2019-06-19 at 23.27.23Prohlédněte si nové boty, kterými společnost Nike rozpoutala na sociálních sítích hotové peklo - Screenshot 2019-06-19 at 23.28.26Prohlédněte si nové boty, kterými společnost Nike rozpoutala na sociálních sítích hotové peklo - 0_PAY-Nike_Shoe_Iron_7_TRIANGLENEWSjpeg
Další fotky
Prohlédněte si nové boty, kterými společnost Nike rozpoutala na sociálních sítích hotové peklo - 0_Nike-Advert

Když se na nové tenisky od Pumy podíváme zvrchu, je hned jasné, na co mnozí uživatelé Twitteru a ostatních sociáních sítí naráží. Vzor na botách opravdu připomínají Hitlerův charakteristický knírek a patku. Puma jakékoliv spojení s vůdcem Třetí říše ale rázně odmítá. „Můžeme vás ujistit, že žádný z našich produktů nemá s touto osobou žádnou spojistost,“ znělo oficiální vyjádření společnosti pro server Footwear News.

Nová model Storm Adrenaline společnosti Puma nápadně připomíná rysy nacistického vůdce Adolfa Hitlera.

Někteří lidé si dokonce myslí, že ani volba názvu nových tenisek není náhodná. Podle nich slovo „storm“ odkazuje na německé polovojenské křídlo Sturmabteilung, které se do angličtiny překládá jako Storm Detachment, česky tedy Oddělení Bouře. I tak je však velice nepravděpodobné, že jedna z největších společností vyrábějící obuv a oblečení by riskovala svou dobrou pověst vyobrazováním jednoho z nejnenáviděnějších mužů historie.

.

Michal Švehla

Komentáře