„Jsem hodně zvrácený člověk,“ varoval Joseph Roy Metheny policisty, když ho v prosinci 1996 zatýkali. Ti se přitom opravdu báli, že jeho zatčení nepůjde zrovna hladce. Masový vrah Metheny totiž tehdy pracoval jako dělník v továrně na zpracování dřeva a vážil 225 kilogramů. Navíc se vědělo, že mu poměrně často ujedou nervy. Ty mu ve skutečnosti ujely hned desetkrát a vždy měl po ruce sekeru.

FOTO: Joe Metheny: Baltimorský masakr sekerou

Joe Metheny: Baltimorský masakr sekerou - imagesJoe Metheny: Baltimorský masakr sekerou - 3596405_Joe Metheny: Baltimorský masakr sekerou - bs-md-metheny-dies-20170807Joe Metheny: Baltimorský masakr sekerou - joe-metheny-reznik-z-baltimoruJoe Metheny: Baltimorský masakr sekerou - joe-metheny
Další fotky
Joe Metheny: Baltimorský masakr sekerou - most

Pořádně mu nervy ujely ve chvíli, kdy ho opustila drogově závislá manželka a vzala s sebou i jejich syna.  Nervák Metheny prošel odvykací střediska i všechny domy na půli cesty v okolí a zastavil se také pod mostem, kam jeho žena chodívala pro drogy. Když ji ani tam nenašel, neunikli jeho zlosti dva bezdomovci, kterých se na svou ženu ptal. Nevěřil jim, že o ní nic nevědí, a tak začal řádit. Oba muže zabil sekerou, stejně jako člověka, který v poklidu rybařil poblíž místa jeho běsnění. Všechna tři těla rozsekaná sekerou hodil do řeky a utekl.

Tím Methenyho řádění na čas skončilo, policie ho totiž brzy po činu dopadla a poslala do vazby, kde strávil rok a půl. Soudce ho však pro nedostatek důkazů zprostil viny, protože se nenašla těla a domnělý vrah se k činu nepřiznal.

Na svobodě se opět pustil do hledání své ženy a dítěte a opět vraždil. Těla dvou mrtvých prostitutek Kathy Spicer (†23) a Cathy Ann Magaziner (†39) si vzal domů do svého přívěsu, kde je naporcoval. Maso uložil do mrazáku a kosti pohřbil u blízkého parkoviště. Možná to zní jako z hororového filmu, ale Metheny těla mrtvých žen semlel s hovězím a vepřovým masem, jimiž plnil hamburgery, které během následujících několika týdnů prodával ve stánku na kraji cesty v Baltimoru, kde tehdy žil.

Lidské maso chutná velice podobně jako vepřové. Pokud je smícháte dohromady, nikdo nepozná rozdíl, tvrdil vrah policistům po zatčení.

Možná vám to připomíná sérii vtipných hororových povídek Draculův švagr od Miloslava Švandrlíka, kde v horách z náhodných kolemjdoucích v místím lokálu vařili geniálně dobrý guláš – a když jste se zeptali na recept, záhy jste se stali hlavní ingrediencí dalších porcí… Titutek Metheny, řezník, co se umí šikovně zbavit svých obětí i důkazů je poměrně vtipný. Ale jen do chvíle, než si představíte, že máte pod čedarem lehce propečený kousek místní prostitutky. Důkazy hrůzných vražd tak postupně mizely v žaludcích nic netušících strávníků.

A Methenyho tenhle krvavý byznys začal zjevně bavit. Kdykoliv potřeboval nové zásoby masa, vyrazil do ulic pro další oběť. Dle výpovědi zavraždil deset lidí a nepokračoval jen proto, že jedenáctý člověk utekl z nepovedené ‚porážky‘ rovnou na policii.

„Jediná věc, která mě na celé téhle věci mrzí, je to, že jsem nemohl zabít ty zm*dy, po nichž jsem doopravdy šel. A to je moje bývalá stará a ten bastard, se kterým se dala dohromady,“ uvedl při výslechu Metheny.

Asi vás zajímá, jak to bylo dál. Methenyho zavřeli, až zčernal. Tedy zemřel. Z rozsudku smrti se v roce 2000 staly dva doživotní tresty. Ve své cele v marylandské věznici byl nalezen ve svých dvaašedesáti mrtvý loni v létě. Ještě před smrtí však na veřejnost proniklo tajemství loňského léta v podobě jeho doznání. A nutno říct že dost hrůzného.

Až příště pojedete po silnici a uvidíte stánek s burgery, který jste nikdy předtím neviděli, vzpomeňte si na tenhle příběh, než se do toho sendviče zakousnete. Nikdy nemůžete vědět, koho to vlastně jíte. Ha! Ha!

Petra Vomelová

Přečtěte si také, jak sériového vraha dostihla karma. Egidius Schiffer se při pokusu o sebeuspokojení sám omylem popravil elektřinou.

 

Komentáře