Boží mlýny melou pomalu, ale jistě – před pár dny tak přišla řada i na sériového vraha mladých stopařek dvaašedesátiletého Egidia Schiffera. Smrt si pro něj přišla jeho vlastní rukou, sebevražda to však nebyla.

Schiffer byl nalezen mrtev ve své vězeňské cele 23. července tohoto roku. Zabil ho elektrický proud během poněkud bizarního způsobu sebeuspokojování. Stal se tak sám svou poslední obětí.

FOTO: Škrtič se zabil při bizarním pokusu o sebeuspokojení

Škrtič se zabil při bizarním pokusu o sebeuspokojení - nintchdbpict000422766752Škrtič se zabil při bizarním pokusu o sebeuspokojení - egidius-schiffer-photographŠkrtič se zabil při bizarním pokusu o sebeuspokojení - Škrtič se zabil při bizarním pokusu o sebeuspokojení - Škrtič se zabil při bizarním pokusu o sebeuspokojení -
Další fotky
Škrtič se zabil při bizarním pokusu o sebeuspokojení -

Neznámému vrahu stopařek přezdívali v Německu „Cášský škrtič“. Mezi roky 1983 a 1990 zavraždil pět žen ve věku od 15 do 31 let. Tři z nich před smrtí znásilnil. Dívky nabíral tehdy podruhé ženatý otec jednoho dítěte většinou při jejich cestách domů z různých nočních klubů – unesené oběti svázal, znásilnil, uškrtil a nakonec jejich těla pohřbil v lese.

Se jménem Egidius Schiffer byly vraždy spojeny až o mnoho let později. A jak už to tak bývá, k dopadení sériového vraha policisty přivedla v podstatě nezákonná maličkost – krádež šrotu. V roce 2008, osmnáct let po poslední vraždě připisované „Cášskému škrtiči“, byly příslušné orgány konečně schopni přiřadit DNA nalezené na místech činu k nově odebranému vzorku tehdy ještě pouhého zlodějíčka a bývalého pojišťovacího prodejce Egidia Schiffera.

Egidius Schiffer se ke všem pěti vraždám přiznal, později však svoje doznání stáhl, jako sadomasochista byl prý pouze vzrušen myšlenkou, že bude uvězněn.

Vzrušení ve vězení v německém Bochumu prožil určitě mnoho – posledních osm let byl zavřen na samotce. Ukojení zvrhlých tužeb ho nakonec stálo život.

Dle policie vyjmul kabel ze své noční lampy, omotal si jej okolo penisu a bradavek, druhý konec šňůry zastrčil do zásuvky a v podstatě se sám (avšak neúmyslně) popravil elektřinou. Jak prokázala pitva: dvaašedesátiletý odsouzený vrah zemřel na selhání srdce následkem elektrického proudu proudícího jeho hrudí.

Nebyl nalezen žádný důkaz o sebevraždě ani cizím zavinění – Egidius Schiffer žil děsivý život a zemřel stejně hroznou smrtí.

Jan Králík

A tady si přečtětě o vrahovi kriminálníků – Rodriguesovi Filhovi, skutečném „Dexterovi“.

Komentáře