Španělsko aktuálně zabírá třetí místo v žebříčku zemí s nejvyšším počtem nakažených virem COVID-19 a den, kdy nouzový stav a zákaz vycházení skončí, je prozatím v nedohlednu. Této skutečnosti rafinovaně využil 25letý Sergio R., když v jeho autě policie objevila více než čtvrt kilogramu marihuany.

Španělské zákony sice zakazují prodej a jakoukoliv formu distribuce marihuany, pokud je však droga pouze pro vlastní potřebu, žádného přestupku či zločinu se nedopouštíte. A na tom postavil i Sergio R. svou obhajobu, kterou přednesl před soudem.

Muž si chtěl v opuštěném domě zakouřit marihuanu, narazil tam na tygra. Policie si myslela, že má halucinace

Skutečnou vinu podle mladíka nese španělská vláda, která nedokázala včas zareagovat na šířící se koronavirus a občanům na dlouhé týdny zakázala vycházet ven: „Nechtěl jsem každodenním couráním pro malé množství marihuany porušovat zákaz vycházení a ohrožovat tak ostatní občany, to by přece bylo dost nezodpovědné, nemyslíte? Když jsem tedy dostal možnost za zvýhodněnou cenu koupit marihuany víc, ani vteřinu jsem neváhal. V tu chvíli byla moje občanská povinnost koupit co nejvíc! Nemohl jsem riskovat, že bych se pro marihuanu musel vrátit znovu zítra a zvyšovat tím tak riziko nákazy,“ obhajoval se sebevědomě Sergio.

Sám soudce byl nakonec nucet uznat, že několikatýdenní karanténa pro těžkého kuřáka marihuany může opravdu představovat problém. A ačkoliv 300 gramů je i na dobu dvou měsíců poměrně velké množství, rozhodl se v těchto těžkých časech mladíkovi ušetřit problémy, a celý spor byl vyřešen pokutou ve výši 500 EUR.

Michal Švehla

Muž z Floridy zahynul při explozi ve vlastní kuchyni. Pokoušel se v mikrovlnce ohřát další mikrovlnku

 

Komentáře