Na výročním setkání akcionářů automobilky Tesla byl její výkonný ředitel Elon Musk dotázán, zdali společnost do budoucna plánuje vyrábět auto, které by bylo schopné jezdit i pod vodou. Zakladatel kosmické společnosti SpaceX a spolumajitel internetového platebního portálu PayPal všechny překvapil odpovědí, že Tesla má návrh takového vozidla již připravený.

Dle Muskových slov má jeho společnost plány na výrobu vodního automobilu připravené již delší dobu. Hybrid ponorky a auta by mohl připomínat proslulý Lotus Esprite S1, který používal James Bond ve filmu Agent, který mne miloval. Sám Elon Musk vydražil tuto filmovou rekvizitu v roce 2013 za necelý milion amerických dolarů. Na unikátní kousek jeho osobní sbírky se podívejte v naší galerii.

FOTO: Lotus Esprite S. Unikátní obojživelné auto z Jamese Bonda stálo Muska skoro milion dolarů

Lotus Esprite S. Unikátní obojživelné auto z Jamese Bonda stálo Muska skoro milion dolarů - 5d00e9086fc920528b2b0f93-1334-626Lotus Esprite S. Unikátní obojživelné auto z Jamese Bonda stálo Muska skoro milion dolarů - LotusTopBigLotus Esprite S. Unikátní obojživelné auto z Jamese Bonda stálo Muska skoro milion dolarů - Screenshot 2019-06-20 at 16.46.49Lotus Esprite S. Unikátní obojživelné auto z Jamese Bonda stálo Muska skoro milion dolarů - Screenshot 2019-06-20 at 16.46.58Lotus Esprite S. Unikátní obojživelné auto z Jamese Bonda stálo Muska skoro milion dolarů - Screenshot 2019-06-20 at 16.47.05

Tesla, v čele s podnikatelem, filantropem a vynálezcem Muskem, se již delší dobu potýká s četnými problémy. Kromě produkčních a logistických komplikací je firma dlouhodobě ve ztrátě, což znepokojuje řadu investorů. Akcie firmy se od počátku letošního roku propadly zhruba o třetinu své hodnoty, což je největší pokles, který Tesla kdy zaznamenala. Obojživelné auto tedy zajisté nepředstavuje produkt, který by měl budoucnost společnosti zachránit, a sám Musk si to dobře uvědomuje. Akcionářům prozradil, že auta ve stylu agenta 007 by se mohli dočkat na jedné z nadcházejících předváděček americké automobilky. Zároveň ale uznal, že i v případě, že by k realizaci opravdu došlo, nebude Tesla pravděpodobně uvažovat o sériové výrobě.

Michal Švehla

Aston Martin DB5: Zákulisí restaurování auta Jamese Bonda

Komentáře